Beseda o životě středověké šlechty

beseda středověk (2)

V pondělí 9. února 2015 nás navštívil pan doktor Šimůnek z Historického ústavu AV a besedoval v sedmých třídách o životě středověké šlechty.

Přednáška byla o Středověku. Dozvěděli jsme se, že lidé ve středověku se dožívali nejméně 40-50 let, ale spíše se mluvilo o životě šlechty ve Středověku. Ve Středověku se moc nehledělo na smrt, bylo to běžné, také se nehledělo na sňatky. Nemohli si vzít  koho  chtěli, když se narodili nebo když prostě byli malý, tak se ve smlouvě dohodlo už do předu koho si ve 14-15 vezme (normální věk ve kterém si někoho brali).  Už před smrtí si mohli vybrat, kde budou pohřbeni a také tam mohly pohřbít i jejich rodiny. Většinou byli pohřbeni v klášterech. Když umřeli a byli bezdětný, tak všechen majetek byl přidělen králi a ten si s tím mohl dělat, co chtěl.
Také stavěli hrady, které většinou byli na kopci. Některé hrady se stavěli 2 roky a některé i několik desítek let. Ještě k tomu umírání, jen někdy přežili děti při narození, většinou umírali, když jim byl 1 měsíc nebo 1 rok. To je asi vše.

Viktorie Wolfová VII.A

beseda středověk

beseda středověk (2)

beseda středověk (2)

 
beseda středověk (1)

beseda středověk (1)

 
 
Vytvořeno 13.2.2015 9:09:32 | přečteno 693x | Jiří Riedl