Návštěva Sovových mlýnů

galerie (3)

Dne 29.9.2015 jsme byli na obrazové výstavě na Kampě v Sovových mlýnech v rámci výuky Výtvarných technik a Vybraných kapitol z dějepisu.

Dne 29.9.2015 jsme byli na obrazové výstavě na Kampě.
Byla tam umělkyně Toyen (umělecké jméno) pravým jménem Marie Čermínová. Její díla olejovými barvami mě vážně ohromily. Krásné velké malby s nádhernými barvami a s jakýmsi uklidňujícím způsobem, že bych na ně mohla koukat hodiny (bohužel to jsme nemohli). Její výstava s názvem Vidím neboť je noc byla tedy velmi zajímavá. Její představivost a nápady mě osobně překvapily. Chtěla bych mít takovou představivost.
Dále jsme byli na výstavě Kamila Lhotáka s názvem Sic Itur Ad Astra (Takto se létá ke hvězdám). Jeho olejové malby byly namalované do takových detailů až jsem skoro nemohla dýchat. Jeho láska k balónům byla neuvěřitelná. Skoro na každém jeho díle byl nějaký balón. Občas se tam objevil jakýsi letící muž, což mě udivilo, ale stále jsem nedokázala pochopit jeho význam. Ty detaily mě na jeho dílech opravdu hodně zaujaly. Já vím, že jsem občas hrozný detailista, ale tyhle jeho malby, které vypadaly spíše jako fotka byly nepřekonatelné. Nejvíce se mi od něj líbil obraz rozbouřeného moře s lodí, která s tou bouří zápasí (důvodem je možná, že jsem dělala taky takový obraz, ale jinou technikou).
Z výstavy jsem opravdu nadšená a ráda zase někam pojedu.
Nikola Marešová , 9. A

galerie Sov. mlýny

galerie

galerie

 
galerie (1)

galerie (1)

 
galerie (2)

galerie (2)

 
galerie (3)

galerie (3)

 
galerie (4)

galerie (4)

 
galerie (5)

galerie (5)

 
 
Vytvořeno 13.10.2015 9:23:58 | přečteno 551x | Jiří Riedl