Pietní akt u pomníku Edvarda Beneše

Pietní akt (2)

V úterý dne 13.12. jsme se jeli  podívat  na Pražský  hrad respektivě na pomník Edvarda Beneše. Zde měl uctít památku druhého českého prezidenta  současný prezident Miloš Zeman a bývalý prezident Václav Klaus. Jako první dorazila na místo Hradní stráž. Někteří z nich nesli dobové Prvorepublikové vlajky plus tu současnou,vlajku prezidenta ČR. Pár minut po ní dorazila kapela. Jako první na místo dorazil Václav Klaus. Na Miloše Zemana se trochu delší chvíli čekalo ale nakonec se ho všichni dočkali. Na začátku zazněla skladba,kterou jsem nikdy neslyšela a pak oba prezidenti  položily věnce. Poté zazněla Česká hymna. Po ceremoniálu Miloš Zeman zodpověděl otázky mediím a odjel zpět na Pražský hrad.

Adéla Šubrtová 8. B


V úterý 15.12. 2015 jsme v rámci odpolední výuky jeli na výlet na Pražský hrad, kde jsme se  zúčastnili kladení věnce k 80.výročí zvolení Edvarda Beneše prezidentem.
Jeli jsme od Radotína po Smíchov vlakem, poté tramvaji. Nikde nebylo moc místa, tak jsme se museli trochu protlačit. Šli jsme dlouhou cestou, která se později proměnila v schody v uličce, kde se nachází různé obchody pro turisty. Když jsme dorazili na Pražský hrad, tak jako první jsme mohli spatřit výhled na starou Prahu. Dále byly vidět vánoční trhy, rytíř kteří se fotil s turisty za peníze. Při vstupu do sídla prezidenta procházíme bránou bývalého krále Matyáše. Naproti je socha bývalého prezidenta Masaryka. Když jsme došli před veliký dům, kde sídlí ministerstvo Zahraničních věcí tak jsme museli čekat cca 1 hodinu než se to všechno dochystá a přijde pan prezident. Pak také přišel i bývalý prezident Václav Klaus. Když už to začalo všechno tak byla hymna, položili se věnce a to bylo v podstatě všechno.
Cestou zpátky jsme jeli tramvají i vlakem. Výlet byl docela zajímavý, přece ne každý den můžeme vidět tolik významních lidí.

Milan Hlaváč 7. B

pietiní akt

Pietní akt (1)

Pietní akt (1)

 
Pietní akt (2)

Pietní akt (2)

 
Pietní akt (3)

Pietní akt (3)

 
Pietní akt (4)

Pietní akt (4)

 
Pietní akt (5)

Pietní akt (5)

 
 
Vytvořeno 26.1.2016 11:01:52 | přečteno 496x | Jiří Riedl