Vítkov

Vítkov (13)

Ve čtvrtek 27. 6. 2013 jsme zavítali s třídou 8.B na Vítkov k historickému památníku.  

Naštěstí jsme si mohli přispat, takže jsme měli sraz na Radotínském nádraží až v 9:00.  Cesta byla rychlá a svižná a již krátce před desátou jsme stáli na Vítkově.

Nejprve jsme si šli odložit batohy a bundy, a poté jsme dostali volný rozchod uvnitř. Výstava byla velice rozsáhlá, nechyběly zde například osobní věci Jana Palacha, různé články o vzniku Československa, 1. světová a 2. světová válka a další různé věci týkající se České historie. Mne ovšem nejvíce zaujal památník zemřelým, ve kterém byly dvě obrovské kamenné desky a na nichž byly zlatým písmem napsány překrásné památní verše. Také zde byly vystaveny pamětní medaile (Ruské, České, Britské), helmy, sošky vojáků a další neméně zajímavé předměty jako například uniformy českých trempů. Kdbych zde měla vyjmenovat všechny výstavní předměty bylo by to hodně na dlouho.

Další díl prohlídky pokračoval dále do sportovní expozice, kde byly pro porovnání vystaveny reprezentační úbory olympijských her z roku 2012. Bylo úsměvné porovnávat je s úbory ze začátku století. Dokonce zde byly i oblečení (též ze začátku 20. století např. dámské a pánské plavky, cyklistické úbory, turistické boty, turistický oděv pro ženu a další), které si mohl člověk vyzkoušet.

Poté, co jsme si tuto část prohlídky dostatečně prohlédli, mohli jsme navštívit sklepení, kde bylo mauzoleum Klementa Gottwalda, a také znázorněná pitevna v nepříjemně sterilní místnosti, aby co nejvěrohodněji napodobila pitevnu.

Musím připustit, že pitevna byla dosti nepříjemným a svým způsobem i strašidelným místem, takže jsme byli rádi, že můžeme navštívit obrovskou slavnostní síň a rozhlednu s naprosto okouzlujícím výhledem na Žižkovský vysílač a střechy Prahy. Tehdy jsme mohli spatřit Prahu z výšky a kochat se nádherou tohoto města.

Poté jsme na Václavském náměstí šli na oběd a konečně – hurá domů!

Adéla Procházková, 8. B

Vítkov 2013

Vítkov

Vítkov

 
Vítkov (1)

Vítkov (1)

 
Vítkov (2)

Vítkov (2)

 
Vítkov (3)

Vítkov (3)

 
Vítkov (4)

Vítkov (4)

 
Vítkov (5)

Vítkov (5)

 
Vítkov (6)

Vítkov (6)

 
Vítkov (7)

Vítkov (7)

 
Vítkov (8)

Vítkov (8)

 
Vítkov (9)

Vítkov (9)

 
Vítkov (10)

Vítkov (10)

 
Vítkov (11)

Vítkov (11)

 
Vítkov (12)

Vítkov (12)

 
Vítkov (13)

Vítkov (13)

 
 
Vytvořeno 19.7.2013 17:21:57 - aktualizováno 19.7.2013 17:22:58 | přečteno 1219x | Jiří Riedl