Poslední hodina fyziky na ZŠ

Fyzika 9.B

Jak proběhla poslední hodina fyziky na základní škole, to se můžete dočíst v příspěvku jednoho z účastníků té hodiny, Honzy Forchheima z 9.B.

Za solárními panely na střechu

V pondělí 20. 6. 2011 jsme se na hodinu fyziky vydali na střechu naší školní tělocvičny, kde máme malou elektrárnu. Tu tvoří solární panely, které byly koncem roku 2010 instalovány na střechu školní družiny (jídelny), školní budovy 2.stupně a na střechu vestibulu tělocvičen. Do provozu byla uvedena 1. 11. 2010. Naše třída 9.B měla možnost díky panu školníkovi se na střechu vydat. Ne všichni šli nahoru, protože někteří měli závrať.  Po úspěšném výstupu na střechu nám pan učitel Jirsa nám vysvětlil, jak tato elektrárna pracuje, kam putuje elektrická energie, kterou elektrárna vyrobí a spoustu dalších informací. Potom jsme šli do strojírny, kde nám pan školník říkal, jak se využívá elektrická energie, zda se prodává nebo ji spotřebovává škola a také kolik energie už elektrárna vyrobila. Dozvěděli jsme se, že je výhodnější, když si škola energii spotřebovává sama. Potom jsme ještě přešli do školní budovy, tedy do kabinetu fyziky, kde jsme viděli další část této elektrárny. Byly tam spínače a další technika, která je k této slunečné elektrárně potřeba. A tak se poslední hodina fyziky opravdu vydařila.

Honza Forchheim, 9.B
Vytvořeno 24.6.2011 10:24:46 | přečteno 1767x | Michael Jirsa