První školní dny u Večerníčků

Poprvé jsme se sešli ve středu 1. září před budovou staré školy. Poznali jsme se hned, měli jsme všichni Večerníčkovou čepici. Po proslovech pane ředitele, pana starosty a paní zástupkyně jsme se vydali do naší Večerníčkové třídy 1. B, kterou máme v budově nad jídelnou. Hned jsme si vyzkoušeli, jak budeme sedět každé ráno v kroužku a začali se představovat. Všem to šlo moc hezky a nikdo se nestyděl! A už nás čekal další úkol-najít kartičku se svým jménem. Poté už jsme začali prozkoumávat naší novou třídu, učebnice a také dárky, které jsme dostali.

Druhý den jsme pokračovali v poznávání. Prozkoumali jsme naší budovu, zjistili, kde co je a hráli jsme hry na zapamatování jmen. Ale především jsme se začali učit! Seznamovali jsme se s písmenem A. V této práci jsme pokračovali i v pátek. Vyhledávali jsme ho, zkoušeli psát a šlo nám to moc dobře.

A co nás čeká v novém týdnu? Vydáme se do dalších budov naší školy, abychom věděli, kde najdeme, pane ředitele nebo paní zástupkyni, ale třeba i tělocvičny a hřiště, kam budeme chodit cvičit. Čekají nás i další hry naměřené na vzájemné poznávání a také vytvoření třídních pravidel, která budeme dodržovat, aby nám spolu bylo hezky. A budeme také pokračovat v dalším poznávání písmenek a v nácviku uvolňovacích cviků, tak nám držte palce, ať nám to jde stejně dobře jako v tomto týdnu.

Dana, Anička a Večerníček

Vytvořeno 5.9.2010 22:06:01 | přečteno 1254x | dspirkova