Vánoční besídka v 1.B

Besídka 11

Téměř dva týdny jsme po chvilkách nacvičovali na naši první školní besídku. Měli jsme to ale složitější. Začali jsme totiž s Jitkou, ale ta po pár dnech musela odejít. Od pondělka jsme tedy pokračovali s Janou. Nebylo to vůbec jednoduché. Pořád někdo chyběl a kdo si má pořád pomatovat po kom je se svojí básničkou na řadě. Nakonec jsme to ale zvládli.

A je tu čtvrtek večer. V pět hodin má všechno vypuknout a už od čtyř se začínáme scházet. Většinou se moc těšíme, ale jsme i moc nervózní. Je pět hodin a stále ještě nejsme všichni. Musíme ještě chvilku počkat. Asi ve čtvrt na šest začínáme. Týnky jsme se nedočkali, ale déle už jsme čekat nemohli. Jana ještě znovu poděkovala Jitce za pomoc a už pro nás jde Magda a my nastupujeme. Mikuláš hraje na piáno koledy a pak vítá rodiče. Je to rozený herec. Nemá vůbec trému. To se ovšem o nás ostatních říct nedá. Davídek je bohužel nemocný a tak se svojí básničkou začíná Lukáš a po něm už všichni ostatní. Hrajeme na flétny, pak s Janou a Jitkou zpíváme koledu. Pak další básničky a úplně nakonec Miky prosí rodiče, aby si s námi zazpívali poslední koledu. Ta se nám moc povedla. A je čas vyběhnout za rodiči, předat maminkám vyrobené dárečky a pořádně si oddechnout. Máme to za sebou. A příští rok budeme zase o něco šikovnější a budeme se méně stydět. Uvidíte!

Pak jsme si ještě chvilku poseděli, popovídali, snědli něco dobrého a je čas jít domů. A zítra se ve škole rozdávají dárky a pak začínají prázdniny.

Tak zatím ahoj Vaši Rákosníčci

Besídka 1