Dubnové akce ve 3.B

drží a my drbeme a drbeme

Jak jsme si užili Noc s Andersenem a školu v přírodě.

V pátek 3.4.2009 se uskutečnila Noc s Andersenem.

Rodiče se o nás vzorně postarali, jídla a pití bylo dosti, bez 5 spolužáků jsme ve škole přespali všichni. A užili jsme si to……….. Přišla nás navštívit Jana a zůstala až do pozdních nočních hodin. Povídali jsme si o panu Andersenovi, poslouchali pohádky, které napsal.Vstupenkou na večer však byla kniha od O.Sekory, sešlo se nám jich požehnaně, každou jsme prohlédli, přečetli kapitolky, či společně zarecitovali básničku „ Polámal se mraveneček“, také jsme si zahráli divadlo, napsali krásné vzkazy stromu Pohádkovníku, pracovali s textem, hádali a vymýšleli pohádky. Byla to taková malá příprava na blížící se školu v přírodě.

Naše školička v přírodě

proběhla od 16.4 - 23.4 v rekreačním zařízení Ředkovec, blízko Světlé nad Sázavou. Počasí nám přálo a tak jsme si ten týden opravdu užili, jela s námi Magda a to bylo bezva. Navštívili jsme soukromou sklárnu v Okrouhlicích, děti si zkusily foukat do sklářských píšťal, prošli jsme si celou sklárnu a pečlivě poslouchali odborný výklad a to jsme se dozvěděli novinek.Dokonce nás vzali mezi brusiče skla, Martin si vyzkoušel, jak je těžké kreslit na sklo.Moc se nám ve sklárně líbilo. Po celý týden jsme pracovali na projektu „ Vysněné země“.Sportovali jsme, navštívili jsme hrad Lipnici a místo, kde žil a zemřel J.Hašek. Nejvíce jsme se těšili na celodenní výlet. Byl do jihlavské ZOO a byl moc hezký.Ještě nás čekal desetiboj, paměťový kvíz a stavba domečků z přírodního materiálu. Všechno jsme to zvládli.

Přikládám pár fotografií, ty mluví za vše.

ŠVP

a díváme se

desetiboj

Návštěva ZOO