Malá Mikešova výstava

Než jsme se ve 2. B pustili do čtení knížky o Mikešovi, tak jsme si povídali o tom, kdo ji napsal. Pak už bylo na dětech, jestli si chtějí něco o panu Ladovi najít... nebyl to "domácí úkol".

Hned druhý den děti na ranním kruhu vyprávěly, jak postupovaly při hledání informací - v knihovně, na internetu apod. Přinesly spoustu obrázků a knih. U některých říkaly: "Ty jsou ještě po mámě, když byla malá..."

Pak si děti napsaly, co všechno se dozvěděly o panu Ladovi. Bylo škoda u toho skončit, a tak jsme se rozhodli udělat malou výstavu. Ta byla sice docela rychle připravena, ale bylo potřeba na ni dohlížet a být k dispozici návštěvníkům. Trojice dětí obešla tři třídy na našem patře a pozvala ostatní děti.

Děti s pozváním nezapomněly ani na pana ředitele. Vše bylo zcela v jejich režii. Po obědě pozvaly i rodiče a dávaly jim hádanku, proč nosí Mikeš boty. Víte proč?

Potěšilo nás, jak se úkolu samy nebo s malou pomocí zhostily, a opět mne překvapilo, co ti "teprve" druháčci dovedou.

A kdo jste výstavku nestihli, tak se podívejte na pár fotografií.

Jana

Malá Mikešova výstava

Na úvod roku s Mikešem jsme zjištovali co nejvíce o Josefu Ladovi.
Autoři výstavy

Příprava výstavy