Noc s Andersenem

Logo Noci s Andersenem

Letos se i naše škola připojí k Noci s Andersenem, která je pořádána již osmým rokem na podporu dětského čtenářství k výročí H.Ch.Andersena.

V noci z pátku 28. na sobotu 29. března se žáci místní základní školy v Loučanské ulici připojí k osmému ročníku akce známé pod názvem Noc s Andersenem.

V pátek přesně v 18.15 hodin bude zasazen pohádkový strom, alias pohádkovník, a to přímo před budovou prvního stupně základní školy. Děti stromu sdělí svá přání za celé třídy, společně umístíme pamětní destičku a povíme si, proč jsme se vlastně sešli. Možná přijde stromu popřát i pan starosta.

A pak už budeme jen číst a číst z Devatera pohádek od Karla Čapka, stejně jako děti v celé republice. Také zbude jistě čas na povídání, malování, scénky. Ve 21.30 se všichni sejdeme se svíčkami a uděláme veliký kruh kolem radotínské knihovny.

A kolik že bude ve škole spáčů? Přihlásilo se okolo 150 dětí a všechny se už nemohou dočkat!

Rádi byste se o dočetli o zajímavé historii Noci s Andersenem víc? Navštivte web knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana z královského města Uherské Hradiště.

Jana Pelechová

Vytvořeno 27.3.2008 18:13:02 | přečteno 1726x | Jana Pelechová