Školáci z 2.B a předškoláci

V pátek 18. ledna jsme byli pozváni do školky v Radotíně. Původně jsme měli zahrát divadlo, ale onemocněli nám hlavní představitelé, a tak jsme vymysleli "náhradní program".

Všichni jsme se do školky těšili, někteří obzvlášť, protože se po dlouhé době vrátili tam, kam chodili, než se z nich stali školáci. A museli jsme školku ukázat i našemu Mikešovi.

Domluvili jsme se, že namalujeme pro předškoláky obrázky, napíšeme vzkazy a zazpíváme jim naše oblíbené písničky.

Moc se nám ve školce líbilo. Paní učitelky nás přivítaly a předškoláčci si nejdříve poslechli písničku, se kterou každé ráno začínáme, a pak jim Matýsek řekl, kdo jsme a proč jsme přišli. Paním učitelkám jsme předali kytičku a pak jsme se rozdělili do čtyř skupin. Každá skupinka si sedla do kroužku, ve kterém jsme si povídali o škole. Každý školák předal svůj obrázek. Zpočátku vyprávění trochu vázlo, ale za chvíli skoro všechny skupinky nádherně souzněly, a tak jsme my, dospěláci, jen přihlíželi, jak se děti učí vzájemně hry a náramně si to užívají. Pak už školákům předškoláčci ukázali své hračky a společně si hráli. Nakonec jsme se postavili do velikého kruhu, zazpívali písničku a slíbili si, že se zase brzy uvidíme. Naše společné "Ahoj" zaburácelo na samý konec a my jsme se rozloučili. Bylo nám všem prima.

Když jsme si o návštěvě pak povídali ve škole, děti byly nadšené a těší se, že za nimi noví kamarádi brzy přijdou.

Jana a Magda

Školáci z 2.B a předškoláci

V pátek 18. ledna jsme byli pozváni do školky v Radotíně.
Naši hostitelé

Vyprávění v kroužku