1. B na škole v přírodě

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Sotva jsme si ve škole trochu zvykli, vyrazili jsme na školu v přírodě. Trávili jsme ji v Dole u Blatné poblíž Strakonic, kde už Ivča s našimi předchůdci několikrát byla. A nejeli jsme sami. Staršími zkušenějšími průvodci nám byly děti ze 3.B. Zúčastnit se nemohl jen spolužák Maty, bohužel ho na poslední chvíli skolila angína.

Vyrazili jsme na týden, od 2. do 9. října. Počasí nám neuvěřitelně přálo. Ač jsme mnozí měli v kufru několik zimních bund, kromě prvních dvou dnů jsme nepotřebovali ani jednu. Většinu času jsme běhali v tričku a kraťasech.

Dopoledne jsme se malinko učili a již kolem jedenácté vybíhali ven. Užívali jsme si sluníčka a čerstvého vzduchu. V areálu bylo hned několik možností, kam jít. Travnaté i antukové hřiště vhodné k míčovým hrám nebo blízký les. Tam jsme vyráželi zkoumat stromy a lesní rostliny či stavět domečky pro lesní skřítky. Taky pro zoubkové skřítky, řekli by Franta a Tonda, těm tu totiž vypadl zoubek!

Pak jsme se vždy už těšili na oběd. Vařili nám opravdu dobře, většině z nás moc chutnalo. A hurá na pokoj si pohrát nebo odpočinout. I když únava nás vskutku často netrápila! O poledním klidu jsme se pokoušeli napsat nějaký ten pozdrav domů nebo babičce. Prohlíželi jsme si knížky, povídali s kamarády, navzájem si ukazovali hračky, které jsme si dovezli.

Odpoledne nás zpravidla čekaly různé hry venku. Například v neděli to bylo několik stanovišť „školovpřirodové“ olympiády, kde jsme soutěžili ve skupinkách společně se třeťáky. To nás bavilo, na závěr jsme se všichni těšili z drobných cen za naši snahu. Jindy jsme vyváděli různé neplechy s padákem nebo fotbalovým míčem, také zpívali s kytarou a sbírali výborné čerstvé vlašské ořechy. Dvakrát jsme si opekli buřty na ohýnku, přičemž jsme zažili báječnou narozeninovou oslavu našich spolužáků - dvojčat Viktorky a Jirky. Bonbóny, křupky, lízátka, žvýkačky, no umíte si to představit! Bříško nás naštěstí nikoho nebolelo.

Jedno odpoledne jsem vyrazili místním autobusem na výlet do Blatné. Navštívili jsme oboru v zámeckém parku, kde volně pobíhají zvířátka. Viděli jsme pávi a celé stádo daňků. Ti nám přímo "zobali z ruky". Byl to zážitek! A co terpve drobný nákup v místním hračkářství a návštěva cukrárny... Děkujeme za kapesné, moc rádi jsme korunky utráceli!

Naši první školu v přírodě jsme si od začátku do konce užili ve zdraví, bez nemocí a úrazů. To nejvíc potěšilo paní učitelky. A co nejvíc potěšilo nás? Asi poklad, který jsme den před odjezdem našli v lese. Tam, kde jsme skřítkům postavili domečky. Bob a Bobek nám od nich vyřídili pozdrav a v dopise, který pro nás nechali v učebně, nám napověděli, kde poklad hledat. Byl ukrytý ve velikém kufru! Ten jsme pak sami táhli z lesa, jeden po druhém jsme si ho předávali. Co se v kufru ukrývalo? Rodiče už ví a vy ostatní, kdo čtete, podívejte se na fotky. Ať jste i vy trochu napjatí!

Máme třídní písničku, kterou jsme si i na škole v přírodě hodně zpívali. A přibyla jí nová sloka:

„Naši školu v přírodě, užíváme v pohodě,
zlobíme jen malinko, těš se na nás maminko!“

Tak zase příští rok, ahóóój…

2. ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Škola v přírodě

Škola v přírodě

Hej hou, hej hou, trpaslíci jdou...
 
Škola v přírodě

Škola v přírodě

Poznáváme podzimní přírodu
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Jak nám chutnalo
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Mňam!
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Je libo podzimní ubrus?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Barvy nás baví
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Skákat panáka, bezva!
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Zamířím a trefím
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

To byl ale hod!
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Ke kterým stromům patří větvička?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Co to bude Arkhipe?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Co se skrývá pod šátkem?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Vyrábíme z listů zvířátka
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Kam mám, děti, letět?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Hrajeme si s logicem
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Oslavenci Viktorka a Jiřík
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Výlet do Blatné
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Krmení přítulné zvěře
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Dělíme se o jablíčka
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Dejte něco daňkovi
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Jede, jede mašinka...
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Pozor, zatáčka!
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Kolo, kolo mlýnský
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

A ještě blíž ke stromu...
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

La, la, la...
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Hurááá, padák
 
ŠKOLA VPŘÍRODĚ

ŠKOLA VPŘÍRODĚ

Letíme nebo padáme?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Co budeme dělat teď?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Taneček 3.B
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Alenko, ty se nezdáš!
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Arkhip - rozený tanečník
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Vášnivé tango v podání Arkhipa a Jiříka
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Viktorka s Anetkou
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Domeček pro skřítky
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

... a nebo pro trpaslíčky?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

... a nebo pro Adama s Arkhipem?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Poklad! Mám ho!
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Co jsme to našli, je tam tričko pro každého?
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Králíci z 1.B
 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Naší školu v přírodě užili jsme v pohodě...
 
 
Vytvořeno 17.11.2009 23:07:46 | přečteno 1306x | Mgr. Klára Dočekalová