2. B na škole v přírodě

Na vrcholu

Školní rok se ještě pořádně nerozběhl a my už jsme vyrazili na školu v přírodě. Tentokrát do Svoru v Lužických horách.

Byli jsme plni očekávání a někteří z nás možná trochu i obav z neznámého prostředí a odloučení od rodičů. I když v prvních dnech pár slziček stesku ukáplo, zažili jsme společně spoustu hezkých chvil a byli vždy večer tak unavení, že jsme ani tesknit nestihli. Zábavy a her bylo hodně, učení jen malinko, a to se nám právě líbilo.

V prvních dnech nám počasí moc nepřálo, pak se nad námi ale smilovalo a my si mohli užívat přírody a všech venkovních radovánek, které náš areál nabízel. Jezdili jsme na káře, šplhali po lezecké stěně, skákali na trampolíně a skákacím hradu, hráli s míčem a vyráželi na výlety do krásného okolí.

Celodenní výlet na hrad ve Sloupu a do Nového Boru se nám vydařil. Cestovali jsme vlakem i autobusem, stihli prohlédnout hrad, prolézt skrz na skrz přírodní divadlo, vyšplhat do jeskyně poustevníka Samuela a samozřejmě i utratit své kapesné. Kupovali jsme dárečky pro rodiče - hlavně tradiční novoborské skleněné věcičky, a dobroty a fůůůj oblíbený sliz.

Náročný výšlap nás čekal místo dopolední výuky v sobotu. Přímo nad táborem se tyčí hora Klíč a prý se říká, že kdo nezdolal Klíč, nebyl ve Svoru. Nemohli jsme se tedy nechat zahanbit. I když jsme byli trochu líní… a někteří z nás by se raději prý učili. Výhled z Klíče dolů nás nakonec všechny uchvátil a i zpáteční cesta, která kousek vedla přes bažiny, se stala nezapomenutelným zážitkem.

Také večery jsme trávili bohatým programem. Začalo to pasováním do rytířského stavu, pokračovalo diskotékami a vyvrcholilo volbou miss čaroděj/nice. Tam si každá třída (byly tam i třídy z dalších škol - mimochodem výrazně starší než my) měla zvolit svého zástupce, který předvede své čarodějnické umy. Nás reprezentoval Tonda alias čaroděj Dýžej a to opravdu skvěle. V celovečerním klání se umístil na druhém místě, přičemž zvítězila čarodějnice Pipína z naší 4. B. Velký úspěch radotínských jsme náležitě ocenili skandováním a následným čarodějným tancem. Společně se 4. B jsme si jiný večer užili i táborák s kytarami a buřtíky.

V neděli nás Klára strašila učením, s mrmláním jsme se odebrali do učebny. Tam nás překvapily na stěnách nalepené díly nějakého dopisu. Hned jsme se vrhli do skládání a luštění a zjistili jsme, že jsme se konečně dočkali zprávy od Boba a Bobka, kteří se pomocí stroje času přesunuli do pravěku. A protože potřebovali naši pomoc, nebylo co řešit. Vyrazili jsme po stopách dávného draka, který podle legendy opilý narazil do hory Klíč a udělal si tam svoji sluj. Vystopovat poslední zprávu nám ani nedalo moc práce. Jen dračí hnízdo pak ne a ne najít. Okolí lesního jezírka působilo i za dne trochu strašidelně, holky se dokonce opravdově bály. V těch chvílích jsme se k sobě semkli jako správný tým a nakonec hnízdo s dračími vejci našli. Spěchali jsme s nimi zpátky do tábora, každý to své střežil jako oko v hlavě. V bezpečí jsme se pak o ně starali a po „vylíhnutí“ zjistili, že náš drak musí být příbuzný s dinosaury. Ve škole nás ještě čeká vymyslet drakovi jméno, aby nás mohl provázet celým školním rokem.

A jestli nepřeháníme? To se dozvíte, až si prohlédnete fotky.

Dinosauříci z 2.B

Škola v přírodě Svor

disco

disco

 
disco

disco

 
disco

disco

 
disco

disco

 
disco

disco

 
disco

disco

 
Artuš nás vítá

Artuš nás vítá

 
Pasování na rytíře

Pasování na rytíře

 
Naši povedení vychovatelé

Naši povedení vychovatelé

 
Chvíle napjetí

Chvíle napjetí

 
Bylo nás opravdu hodně

Bylo nás opravdu hodně

 
Jsme tým

Jsme tým

 
Výlet do Sloupu

Výlet do Sloupu

 
Výlet do Sloupu

Výlet do Sloupu

 
Výlet do Sloupu

Výlet do Sloupu

 
Výlet do Sloupu

Výlet do Sloupu

 
Výlet do Sloupu

Výlet do Sloupu

 
Eliška a Valča mezi bludnými kořeny

Eliška a Valča mezi bludnými kořeny

 
Jiřík v pokladně

Jiřík v pokladně

 
Zákulisí lesního divadla

Zákulisí lesního divadla

 
Franta v akci

Franta v akci

 
Blbinky

Blbinky

 
V lesním divadle

V lesním divadle

 
Přímo pod hradem Sloup

Přímo pod hradem Sloup

 
Nasloucháme výkladu

Nasloucháme výkladu

 
Hrad v plné kráse

Hrad v plné kráse

 
Jeskyně poustevníka Samuela

Jeskyně poustevníka Samuela

 
Ahóój

Ahóój

 
Na vyhlídce

Na vyhlídce

 
Jako husy za sebou

Jako husy za sebou

 
Tomášek výletník

Tomášek výletník

 
Naše slečny

Naše slečny

 
Vstup do jeskyně

Vstup do jeskyně

 
Hrad z dálky s malebným okolím

Hrad z dálky s malebným okolím

 
Sliz...naše láska

Sliz...naše láska

 
Odpočinek v Novém Boru

Odpočinek v Novém Boru

 
Pohoda

Pohoda

 
Výroba skla nad kahanem

Výroba skla nad kahanem

 
Hrátky na skákacím hradu

Hrátky na skákacím hradu

 
Hrátky na skákacím hradu

Hrátky na skákacím hradu

 
Hrátky na skákacím hradu - Májinka

Hrátky na skákacím hradu - Májinka

 
Hrátky na skákacím hradu

Hrátky na skákacím hradu

 
Hrátky na skákacím hradu

Hrátky na skákacím hradu

 
Hrátky na skákacím hradu

Hrátky na skákacím hradu

 
Hrátky na skákacím hradu

Hrátky na skákacím hradu

 
Hrátky na skákacím hradu - Nikouš

Hrátky na skákacím hradu - Nikouš

 
Trampoška

Trampoška

 
Trampoška

Trampoška

 
Jako na bidýlku

Jako na bidýlku

 
Houpy, houpy

Houpy, houpy

 
Bazén alias hřiště

Bazén alias hřiště

 
Na stěně

Na stěně

 
Na stěně

Na stěně

 
Oblíbená kára

Oblíbená kára

 
Jedůůů

Jedůůů

 
Ve frontě na káru

Ve frontě na káru

 
Přivoláváme sluníčko

Přivoláváme sluníčko

 
Křídy nás baví

Křídy nás baví

 
Na zemi je nejlíp

Na zemi je nejlíp

 
A jedem...

A jedem...

 
Hora Klíč

Hora Klíč

 
Na vrcholu

Na vrcholu

 
Na vrcholu

Na vrcholu

 
Na vrcholu

Na vrcholu

 
Na vrcholu

Na vrcholu

 
Na vrcholu

Na vrcholu

 
Viki s Valčou

Viki s Valčou

 
Čeká nás cesta dolů

Čeká nás cesta dolů

 
Z ptačí perspektivy

Z ptačí perspektivy

 
Náš tábor z výšky

Náš tábor z výšky

 
I paní učitelky to dokázaly

I paní učitelky to dokázaly

 
Čeká nás dobrodružství

Čeká nás dobrodružství

 
Naše stroje času

Naše stroje času

 
Našli jsme zprávu

Našli jsme zprávu

 
Tajenka?

Tajenka?

 
Střežíme nalezená vejce

Střežíme nalezená vejce

 
Jak asi drak z Klíče vypadal?

Jak asi drak z Klíče vypadal?

 
Společná práce

Společná práce

 
Povedlo se!

Povedlo se!

 
Zasloužená odměna

Zasloužená odměna

 
Náš čaroděj Dýžej

Náš čaroděj Dýžej

 
Fandíme

Fandíme

 
Radim čaroděj

Radim čaroděj

 
 
Vytvořeno 23.9.2010 1:20:26 | přečteno 897x | Mgr. Klára Dočekalová