Akce 1.B

První obrazy

Těsně před velikonočními prázdninami jsme navštívili Anežský klášter. Byla to pro nás první společná návštěva galerie, mnozí z nás ale byli v galerii vůbec poprvé.

Čekala nás slečna průvodkyně, která nás nejprve seznámila s pravidly chování v prostorách galerie. Dozvěděli jsme se, že bychom neopatrným chování mohli spustit alarm, což by byl dost průšvih. Proto jsme se raději spořádaně odebrali na prohlídku obrazů, které přibližují okolnosti Ježíšova života spjaté s křesťanským slavením Velikonoc. Slečna průvodkyně nám zajímavě vyprávěla a také se ptala, co už o příběhu víme. Nenechali jsme se zahanbit, věděli jsme dost, neboť jsme si o tom četli a povídali už ve škole.

V galerii se nám líbilo, chovali jsme se vzorně, i když někteří z nás by jistě rádi vyzkoušeli, jestli alarm opravdu funguje. Prohlídku jsme zakončili tvořením v místním ateliéru.

Po dojedení vydatných svačin a příjemném zážitku jsme se vydali metrem a vlakem zpět do Radotína, vstříc prázdninovým zážitkům.

Ale návštěva galerie nebyla jedinou akcí naší třídy. Pár dnů před jarními prázdninami jsme se byli podívat v muzeu, kde probíhala výstava Merkur. Vyhráli jsme si, zjistili, jak dlouhou tradici už tato stavebnice má, a pak se ještě v dětském koutku seznámili s krásnými loutkami a nakreslili si obrázky.

Třídní akce mimo školu nám pomáhají vybrat rodiče některých spolužáků. Někteří z nich nás i doprovázeli. Děkujeme, neboť kdo by rád nevyrazil ze školy do „terénu“!

Tím spíš, že nás pokaždé provázelo sluníčko.

Rošťáci z 1.B

GALERIE VELIKONOCE + VÝSTAVA MERKUR

Posloucháme, co nás čeká

Slečna průvodkyně vysvětluje