Masopustní řádění

MASOPUST

Je čas masopustního veselí, a proto i my v modré třídě jsme se v pátek 19. února sešli v karnevalových kostýmech.

V ranním dopise jsme společně vyluštili matematickou křížovku, v jejíž tajence se skrývalo slovo „masopust“. Popovídali jsme si o masopustní tradici, kdy a proč se lidé scházejí v masopustních průvodech a procházejí ulicemi v maskách v čele s medvědem. Protože jsme se dozvěděli, že o masopustu se především hodně jí, hned jsme se pustili do svačiny.

S plnými bříšky jsme se přesunuli do červené „dramaťárny“, kde každý z nás dostal příležitost představit svůj kostým. Pak jsme se naučili a s doprovodem kláves si zazpívali masopustní písničku. Opravdu jsme se vybouřili: tančili jsme, hráli na nástroje, poskakovali v pomyslném průvodu. Naše veselí završilo pozvání do žluté třídy, kde jsme si písničku zazpívali dokonce v doprovodu harmoniky společně s druháky. Ti nám poté nabídli pohoštění, které připravili jejich maminky. K pojídání koblížků a jiných dobrot nás nemuseli nijak pobízet.

Byli jsme trochu zklamaní, že se nejdeme v maskách veselit i ven, jak jsme si původně slíbili. Sníh nám totiž přes noc namrzl a přes den zase tál, asi by to nebylo ono. Byli jsme zprvu nabručení, jak ten medvěd v průvodu (taky jsme jednoho měli - Alfík se nám za něj přestrojil!) , když jsme si pak ale místo toho zahráli hru „Tik, tak, bum“, počasí jsme jeho výkyvy odpustili.

Byl to příjemný den. Něco jsme se naučili, hodně se pobavili a pak už se těšili na nadcházející víkend. Jen škoda, že někteří z nás mají trošku děravou hlavu a do školy přišli bez kostýmu. Nejdřív tvrdili, že je karnevaly nebaví, a nakonec si ještě rádi půjčili alespoň kousek převleku od svých kamarádů ve třídě. Tak snad příště!

MASOPUST

MASOPUST

MASOPUST

Pozvání do žluté třídy
 
MASOPUST

MASOPUST

Princezny
 
MASOPUST

MASOPUST

Masopustní dobroty
 
MASOPUST

MASOPUST

Mňam!
 
MASOPUST

MASOPUST

... a jdeme tančit!
 
MASOPUST

MASOPUST

Skřítek Franta
 
MASOPUST

MASOPUST

Kdo je to?
 
MASOPUST

MASOPUST

Byla to legrace
 
MASOPUST

MASOPUST

Indiáne poraď nám
 
MASOPUST

MASOPUST

Pirát Jirka si ví rady
 
MASOPUST

MASOPUST

Radíme se nad službami ve třídě
 
 
Vytvořeno 21.2.2010 21:43:00 | přečteno 1126x | Mgr. Klára Dočekalová