Mikuláš, čerti, andělé, v 1. B je nám vesele!

Mikuláš a čerti

V prosinci jsme ve třídě zažili spoustu legrace. Začátek měsíce byl ve znamení čertovsko-mikulášské atmosféry.

V pátek 4. prosince nám přímo do třídy vtrhla tlupa čertů s anděly a Mikulášem. I když věděli ledacos o našem zlobení, každému z nás nadělili balíček dobrot. Někteří se hned posilnili nějakým tím cukrátkem. A pak už hurááá…. do Příbrami, do peklíčka, do nebíčka. Mnozí z nás, i když velcí hrdinové, měli dost nahnáno a slzy na krajíčku (že by někdy snad neposlouchali maminku, tatínka nebo dokonce paní učitelku?). Nakonec jsme ale všichni přežili a po zážitku, který si jistě budeme pamatovat (procházka dolem až do Pekla opravdu působila strašidelně), jsme se vrátili i s adventním kalendářem v pořádku zpátky do školy.

Hned v pondělí nás ale čekalo další překvapení! Po ranním kruhu a dopise se taky naše modrá třída proměnila v Peklo. Místo Kláry, Ivči a Báry tu najednou byli dva čerti a anděl. A už někdo klepe na dveře. Návštěva z Nebe…. Celá třída andílků s paní učitelkou Magdou z 2.A.
Dozvídáme se, že budeme společně s druháky pracovat ve dvojicích - někdo u nás v Pekle, někdo ve 2.A - v Nebi. Tam si totiž Magda od nás vzala andílky a vybrala i čertíky, kteří prý potřebují napravit. Zjišťujeme, že je pro nás připraveno 10 stanovišť s různými úkoly: andělské a čertovské počítání, čtení, tvoření, stavění…, opravdu se máme na co těšit.

Dopoledne uteklo jako voda a my se scházíme opět všichni v modré třídě. Hodnotíme, jak se nám s druháky pracovalo, jestli nám hodně pomáhali nebo bychom se obešli i bez nich. No, musíme přiznat, jak kdo! Některé úkoly pro nás totiž nebyly úplně snadné! Pak ještě můžeme každý nakreslit smajlíka ke stanovišti, které se nám líbilo nejvíc. Co zvítězilo? Jako vždy - stavění z kaply. Andělská věž do Nebe nebo čertovský kotel - to byly naše zajímavé a zábavné stavby.

Mikuláše, čerty a andílky jsme si letos opravdu užili! A jsme moc zvědaví, co nás v prosinci ještě čeká. Jestli jste trochu zvědaví i vy, přečtěte si náš další článek.

Děti z 1.B

MIKULÁŠ

Čtení hříchů a chvály

Prosím, my byli hodní