Ohlédnutí za 1.B

Pasování na čtenáře

Blíží se začátek nového školního roku, brzy se z nás stanou druháci. Pojďme se ale ještě rychle ohlédnout, jaké to bylo, když jsme ve škole patřili k nejmladším...

V červnu nás čekala nejedna společná třídní akce. Spolu s ostatními prvňáčky jsme byli pasováni na čtenáře. Jak to všechno probíhalo už asi víte - psalo se o tom dokonce i v místním tisku! My se ale chceme ještě pochlubit několika fotečkami. Našeme originální abeceda se nám všem líbila.

Dlouho očekávaná byla také akce, kterou pro nás připravovali rodiče. Nevěděli jsme, co se na nás chystá, jen jsme si ten den ve škole museli vyrobit vlastní cestovní pasy. A bylo to opravdové dobrodružství! Po přísné pasové kontrole jsme nastoupili do letadla, kde nás přivítal pilot i trochu bláznivě vypadající letušky. Museli jsme pak zvládnout také náročnou cestu spojenou s převozem přes řeku a hledáním jídla a spacáků na budoucí přespání. Vše jsme zvládli, užili si ohýnek s rodiči a spořádali spoustu slaných i sladkých dobrot. Večer jsme strávili hrami, tancováním, zpíváním, zkrátka zábavou. Blížily se přece naše první velké prázdniny, byl tedy o to větší důvod k radosti. Téměř všichni jsme přenocovali v místní klubovně.

Ráno jsme se mohli těšit na páteční dopolení výlet za zvířátky do Velké Chuchle. Přestože mnozí z nás toho v noci moc nenaspaIi, ani na výletě jsme neztráceli elán a nadšeně přijali nabídku paní ošetřovatelky, která nám dovolila některá zvířátka pomazlit. Při zpátečním poklusu na autobus jsme ale snad už všichni pomýšleli na to, jak příjemně se bude odpočívat o posledním víkendu našeho prvního školního roku.

Na shledanou v 2.B!

Závěr roku