Třída Boba a Bobka poprvé spolu

Škola začíná

Od doby, co nám Bob a Bobek poprvé napsali, jsme byli všichni móóóc zvědaví, co nás ve škole čeká. Je to tady! Vítejte v 1.B.

Sešli jsme se v úterý 1. září nejprve před budovou 1. stupně na slavnostním uvítání prvňáčků a poté jsme se přemístili do naší modré třídy. Hned jsme si vyzkoušeli, jak se budeme každý den scházet v ranním kroužku. Předávali jsme si králíky v klobouku, kdo měl Boba a Bobka, měl také slovo. Někteří s chutí ostatním pověděli, na co se do školy těší, jiní se trochu styděli a králíky ochotně předali dál.

Proč králíci z klobouku v 1.B? Bob a Bobek nás totiž budou provázet celý rok! Třídu zdobí jejich obrázky, budeme si o nich číst… zkrátka písmeno „B“ si všichni zapamatujeme opravdu „B“RZY.

A jak jsme pokračovali další dny? Začali jsme si společně vytvářet pravidla chování ve třídě, aby nám tu spolu bylo dobře. Snažili jsme se zapamatovat jména všech spolužáků. Také jsme prozkoumali hračky, které si ve třídě můžeme půjčit. Přestávky se nám ostatně líbí ze všeho nejvíc. Není nad možnost si volně pohrát. Vždyť jsme teprve nedávno opustili mateřskou školku. Tak co byste (rodiče a paní učitelky) po nás hned chtěli?

První týden se vydařil. Nemáme ještě domácí úkoly. Už se těšíme, co nás čeká dál. A že byste to také rádi věděli? Sledujte stránky naší třídy a dozvíte se o všem důležitém, co se u nás událo.

1. ŠKOLA ZAČÍNÁ

Žáci 1.B