Vánoční setkání ve 2.B

Vystoupení

Všichni jsme se v čase adventním moc těšili na Vánoce. Předvánoční atmosféru jsme si chtěli užít i společně ve třídě spolu s našimi rodiči.

Setkání jsme zahájili příběhem o čtyřech adventních svících. Následovalo malé vánoční vystoupení, které jsme si pro rodiče připravili. Asi se jim líbilo, neboť se smáli, povzbuzovali, spolu s námi zpívali a nakonec hodně tleskali.

Na oplátku si oni pro nás připravili několik tvořících center - mohli jsme se zapojit při pečení a zdobení vánočních perníčků, vyrobit si vlastní svíčku lodičku z poloviny ořechu, zkrášlit vánoční výzdobu originální papírovou hvězdou nebo přeměnit ovčí rouno v andílka. Kdo neměl tvořivou náladu, pohrál si s kamarády, popovídal s rodiči spolužáků nebo ochutnával dobroty připravené na rautovém stole. Různé druhy cukrovíčka, jednohubky, ovoce, slané zobání, to vše tu bylo k mání. Pil se dětský vánoční punč nebo dospělácký svařáček. S přípravou opět vydatně pomáhaly naše maminky. Děkujeme!

Společně jsme prožili pár příjemných předvánočních chvil. I dospělým se podařilo na chvíli zastavit v předvánočních shonu a vychutnat pravou adventní atmosféru. Asi polovina z nás využila možnost strávit následující noc ve škole. Večer před spaním jsme si četli vánoční příběhy, povídali o vánočních zvycích, poslouchali a zpívali koledy. Ještě dlouho do noci jsme si šeptali (někteří i hlasitěji!) a ráno se nám ani nechtělo domů. Ale moc příjemné to ráno bylo! Čekal nás víkend a Štědrý den byl navíc zase o den blíž.

Vánoční setkání s rodiči

Tvoříme vánoční výzdobu