Výlet 1. B za pohádkovými bytostmi

LIBOCHOVICE

Ve škole už od počátku října zkoumáme znaky podzimu. Zatímco se na škole v přírodě počasí tvářilo, že ještě neskončilo léto, dnes to zas vypadá, že se blíží Vánoce - ; píše se přitom teprve 15. říjen. Zřejmě nejen pohádkový zámek v Libochovicích, kam právě vyrážíme, zaklel čaroděj.

I počasí je nějak začarované! Padá sníh a zima je jako uprostřed prosince. Nedáme se odradit a v teplých čepicích, šálách a rukavicích nasedáme do autobusu. V příjemně vytopeném autobusu nám paní průvodkyně zajímavě vypráví a cesta proto rychle ubíhá.

Zastavujeme na parkovišti a vydáváme se k zámku. Na nádvoří zámku postává spousta dalších dětí. Všechny napjatě čekají, jaké překvapení se skrývá uvnitř. I my musíme být trpěliví, až nás kouzelný „Vypravěč“ zavolá. Nejprve se musíme naučit zaklínadlo, které může zachránit zakletou princeznu.

V zámecké zahradě se zahříváme běháním a skotačením. A Vypravěč nás konečně zve dál. Uvádí nás do Země snů - a pak už my, skřítci, putujeme od jedné pohádkové bytosti ke druhé, odpovídáme na otázky a snažíme se získávat kouzelné klíče potřebné k otevření komnaty Čaroděje z Temného lesa.

Zvládli jsme to! Čaroděje jsme uspali zaklínadlem a už nás vítá princezna! Přinesli jsme jí živou vodu od skřeta Loužičky. Úkol jsme splnili. Princezna nám všem poděkovala a na památku každému darovala kouzelný svítící kamínek.

S kamínkem v kapse opouštíme zámek a už spěcháme do teplíčka v autobusu.

Zážitek to byl vážně pohádkový, ani zimní počasí nám ho nepřekazilo… Už se všichni těšíme na další výlet. Do PEKLA za čerty.

Skřítci z 1.B

3. LIBOCHOVICE

LIBOCHOVICE

LIBOCHOVICE

Děti a vypravěč
 
LIBOCHOVICE

LIBOCHOVICE

Je to vážně poutavé povídání...
 
LIBOCHOVICE

LIBOCHOVICE

Lesů pán
 
LIBOCHOVICE

LIBOCHOVICE

Plamínek
 
LIBOCHOVICE

LIBOCHOVICE

Černokněžník
 
LIBOCHOVICE

LIBOCHOVICE

Zakletá princezna
 
LIBOCHOVICE

LIBOCHOVICE

Vysvobozená princezna
 
 
Vytvořeno 17.11.2009 23:19:11 | přečteno 1075x | Mgr. Klára Dočekalová