Únor ve 4.B

Únorové zážitky vám přináší tentokrát Lvík, Kamča a paní učitelka...
Únorový měsíc jsme si opět velmi pěkně užili při společných akcí ve třídě i mimo ní. Odešla nám jedna spolužačka a pro změnu přišel nový pan učitel na angličtinu. Učení bylo hodně, ale čas jsme si našli i na zábavnější formu učení spojeného s hraním her. Výuku nám zpestřily centra aktivit, pokusy, bruslení a přednáška „Cestujeme Asií“.
Určování mluvnických kategorií u podstatných jmen a vzory rodu středního a ženského, slohová vyprávění, čtení článků k vlastivědě, recitace básniček, to bylo obsahem českého jazyka. V matematice nás netrpělivě očekávalo počítání do 1 000 000. Čísla jsme se učili správně číst, rozkládat, porovnávat, zaokrouhlovat. Součástí bylo o písemné počítání, slovní úlohy, konstrukce trojúhelníku, trojúhelníková nerovnost.
Ve vlastivědě jsme se první půlku měsíce zabývali průmyslem, nerostnými surovinami a ochranou přírody v České republice. Ve druhé půli jsme otevřeli další díl učebnice a pracovního sešitu, abychom se začali pídit po tajích naší dávné minulosti. Naučili jsme se nové pojmy. Na číselné ose jsme se ocitli v době před asi 10 000 let př.n.l., kdy byla doba pravěku. Věru, život v této době nebyl vskutku jednoduchý. Měli jsme možnost formou her zakusit alespoň střípky pravěkých lidí.
Přírodověda nás zavedla mezi vše, co je látkou. Zkoumali jsme jednotlivé látky, jejich vlastnosti, veličiny. Měřili jsme délky všeho kolem, porovnávali je, vážili, poměřovali, přeměřovali. Naučili jsme se odhadovat některé vzdálenosti pomocí původních metod. Pokusy byly opravdu zajímavé a společnou práci jsme si užili. Poznali jsme také další ekosystém – Park.
Další zážitky, které máme, jsou například: kresba a malba nerostů, kresba pravěkých lidí, hra na detektivy a mrtvolky, hra Pravěk, píseň „Kolik je na světě“.