Skřítci Podzimníčci zavítali do II.A

Podzimnička

Už jste někdy viděli při procházce lesem nebo parkem skřítka Podzimníčka? Při podzimních hrátkách s listím se jich díky fantazii dětí objevilo u nás ve třídě mnoho. Jak skřítek Podzimníček vypadá?

Jmenuje se Dubovnička. Má ráda žaludy. Rukávy má z listů ořešáku. Je hodná a má ráda děti. Nemá ráda, když někdo odhazuje odpadky. Dubovnička má tričko z dubu. Boty má z kaštanů. Má modré oči a oranžový nos.
Terezka Úlehlová

Skřítek Podzimníček si obleče hodně barevné listí. Má zelené oči. Jmenuje se Lísteček. Nosí na sobě barevné kalhoty a hnědé tričko. Je hodně pracovitý. A hodný na děti. Má moc a moc rád podzim, protože je podzimní skřítek.
Káťa Bílková

Je velký a jmenuje se Honzík. Žije na louce. Je hodný a silný. Hodně sportuje. Snaží se každému pomoci. Má rád sluníčko. Je moc šikovný a rád hraje hry. Nemá rád déšť. Všichni ho mají moc rádi.
Štěpán Spilka

Skřítek Podzimníček se obléká do listů. Hraje si s dětmi. Má červenou čepičku s bambulkou na špičce. Jmenuje se Podzimníček Teplý. Je hodný a veselý a také je i hezký. Vesele si hraje s dětmi. Je maličký jako mraveneček.
Katka Linhartová

Pomněnka a Petrklíč byli skřítci Podzimníčci. Pomněnka měla ráda červenou barvu, Petrklíč zelenou. Bydleli v pařezové chaloupce ve městě Neználkově, dům 7. Měli kamarády Dubínka a Javorněnku. Měli každý podkovu pro štěstí a listové bačkorky.
Veronika Vaňová

Skřítek se jmenuje Vojta. Má na sobě výstroj. Skřítek je velký a štíhlý. Bydlí na zahradě pod hromadou listí. Rád cvičí a běhá. Vždy se ohřeje u kamen. Je moc hodný, nikomu neubližuje. Moc nejí. Rád leze po stromě. Je soutěživý a kamarádí s veverkou Kiki. Vojta jí má rád, kamarádí s celým lesem. Má rád hezké počasí.
Lukáš Jirsa

Skřítek Podzimníček má modré oči a hnědé vlasy. Obleče si zelené kalhoty a červený kabátek a žluté tričko. Má brýle a nos má došpičata. Jmenuje se Podzim. Je hodný, milý, má rád děti. Je pracovitý. Má rád podzim. Žije pod hromádkou listí.
Martina Zmijarová

To jednou se do krásného lesa nastěhoval skřítek Dubínek. A protože se jmenoval Dubínek, uvelebil se v krásném dubu. A hned vedle v krásném javoru bydlela skřítek Javorněnka. Javorněnka měla ráda červenou barvu a Dubínek hnědou. Rádi si hráli. Byli hodní a hodně chytří. Dubínek nosil dubový list a Javorněnka javorový list.
Ema Fialová

Jednou byl skřítek, jmenoval se Lisťák Polda. A ten chtěl, aby v lese bylo všechno jak má být. Na hlavě má policejní čepici. Ruce má z vrby. Tělo má z lípy. Nohy má z vrby. Je lesní policajt. Bydlí v papírové stanici.
Jakub Antoň

Jednou byl veliký skřítek. Říkali mu Lesňáček. Neměl žádnou rodinu. Je velký a hodný, není tlustý ani hubený. Je moc šikovný. Nosí strakatou čepičku. Má dlouhé ruce a velký nos. Je zvláštně barevný.
Julie Podařilová

Skřítci Podzimníčci

Skřítek podzimníček

Skřítek podzimníček

 
Honzíkův skřítek

Honzíkův skřítek

 
Podzimnička

Podzimnička

 
Matýskův skřítek

Matýskův skřítek

 
Dubínek a Javorněnka

Dubínek a Javorněnka

 
Lesňáček

Lesňáček

 
Podzimníček Teplý

Podzimníček Teplý

 
Originál rukopis

Originál rukopis

 
......

......

 
......

......

 
.......

.......

 
......

......

 
 
Vytvořeno 29.11.2008 20:29:56 | přečteno 3794x | Lenka Prochazkova