1.D na poště

Péťa

Je 24.listopadu - zbývá 30 dnů do Vánoc – je nejvyšší čas napsat dopis. Komu?

Před pár dny jsme při návštěvě pošty, v rámci projektového dne, dostali pozvání na „Vánoční psaní „. O poště jsme se na poště kdeco naučili, i ve škole jsme si o ni povídali a nakreslili ji, ale Vánoční dopis jsme tam ještě nepsali. Byli jsme plni očekávání a napětí.

Na poště nás znovu uvítaly známé milé tváře. Na rozdíl od každodenního provozu pošty, tu dnes na nás čekaly připravené pastelky, dopisní papíry, obálky, omalovánky a znovu ty báječné bonbóny. Všichni jsme si našli místo. Dostali jsme zdobený dopisní papír s obálkou a začali psát. Teda více kreslit. Ale i pár slov už umíme připsat. Psaní - kreslení nám šlo dobře. Už dlouho před návštěvou pošty, jsme přemýšleli o tom, co si přejeme najít pod stromečkem. Jen to dát na papír a je hotovo. Rychle to ale nešlo. Po chvilce psaní se objevila paní vedoucí a za ní další paní a přinášely cukroví, koláče, čokolády a pití a proto šel dopis chvíli stranou. Po nasycení dobrůtkami jsme dopisy podepsali, obálky zalepili a vhodili do připravené schránky nadepsané – Dopisy Ježíškovi. Pro Péťu byla schránka trochu vysoko, ale zvládl to taky. U dveří jsme si ještě vzali balónky.  S úsměvem a nadějí, že všechno, co jsme do dopisů napsali se vyplní, jsme se vrátili do školy.

Ještě 30 dnů a budou tu znovu Vánoce!

Kdyby se vyplnila  všechna přání dětí z 1.D, byly by všechny děti světa zdravé, mámy šťastné a táta by věděl kde se dá koupit čas.

Přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce.

Žáci 1.D

Zapsala M.Černohorská, třídní učitelka 1.D

Dopis Ježíškovi

Vybrat správnou pastelku

Vybrat správnou pastelku

 
Průběžně se posílit

Průběžně se posílit

 
Cukroví nám chutná

Cukroví nám chutná

 
Jen abych na něco nezapoměla

Jen abych na něco nezapoměla

 
Já chci kytaru

Já chci kytaru

 
My už máme vše napsané

My už máme vše napsané

 
Ještě podpis

Ještě podpis

 
Něco k pití

Něco k pití

 
Malý úsměv

Malý úsměv

 
Už to máme napsané

Už to máme napsané

 
My jsme to nakreslili

My jsme to nakreslili

 
Jen aby to přečetl

Jen aby to přečetl

 
Týnka

Týnka

 
Martin

Martin

 
Terezka

Terezka

 
Míša

Míša

 
Nikola

Nikola

 
Tady jsme je vhodili

Tady jsme je vhodili

 
Péťa

Péťa

 
Andrejka

Andrejka

 
Do pravé i do levé

Do pravé i do levé

 
Jaroušek

Jaroušek

 
Já taky

Já taky

 
U stromečku na poště

U stromečku na poště

 
Na cestu balónek

Na cestu balónek

 
 
Vytvořeno 25.11.2011 15:06:35 | přečteno 1564x | Mária Černohorská, PaedDr.