Plavecký výcvik

14

V rámci tělesné výchovy jezdili letos třeťáci ze 3. B a ze 3. D na plavecký výcvik

Deset dvouhodinových lekcí mají v této chvíli už za sebou.  Někteří  byli na začátku nesmělí, báli se skočit do bazénu. Každou hodinou strávenou v plavecké škole Pulec se ale zlepšovali. Na konci výcviku si všichni změřili své výkony ve stylech prsa, kraul a znak. Odnesli so mokré vysvědčení, diplomy ale především nové zkušenosti a dovednosti, které budou v životě určitě  potřebovat.

Takto popsali plavecký výcvik v hodině slohu  Eli ze 3.B  a Tomík ze 3.D :

My jsme žáci 3.B a jezdíme na plavání do bazénu v Radlicích. Přijíždíme autobusem přímo k bazénu.

Poté se jdeme převléknout do šaten. V plavkách počkáme na paní učitelku Marienku a jdeme k bazénu. Tam se seřadíme do družstev a jdeme plavat. Někteří se teprve učí plavat a někteří to už umí. Někdy plaveme s ploutvemi a s destičkami. Plaveme i pod vodou. Učíme se kraula, znak, a i prsa. Nejvíce mě baví plavat s ploutvemi a prsa.

Plavání mě moc baví a jde mi moc dobře.

Eli, 3.B

Plavecký výcvik

V letošním roce jsme jezdili autobusem na plavání na plavecký stadion v Radlicích. Jezdili jsme tam protože každý musí umět plavat.

V průběhu lekce jsme se zařazovali do skupin. Já jsem byl v první skupině, kde byli z naší třídy jen čtyři děti – já, Míša, Honza a David.

Na poslední hodině plavání jsme měli závody. Byl jsem třetí. Plavali jsme prsa, uplaval jsem 350 metrů a kraula, uplaval jsem 50 metrů. Nejvíce se mi líbilo plavání  s ploutvemi. Když jsme hráli vodní pólo, to byla legrace.

Byl to největší zážitek z celého školního roku.

Tomáš Bláha, 3.D

Zapsala: M.Černohorská, tř. učitelka

Plavání 3. D

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Vytvořeno 25.2.2014 14:33:01 | přečteno 1199x | Mária Černohorská, PaedDr.