První vysvědčení 1. D

První vysvědčení a pár fotek, které připomenou 1. pololetí...

Zdá se mi, že to bylo jen před pár týdny. Prvňáčci netrpělivě přešlapovali na trávníku před školou, v ruce drželi kytičky pro své nové paní učitelky a těšili se do školy. Bylo 1. září. Těšila jsem se i já. Dvacetšest nových žáčků vstoupilo do mé třídy.  Rozhlíželi se. Všechno bylo pro ně nové, cizí.  Někteří ještě chvíli po zavření dveří otáčeli hlavičky a hledali své rodiče.

Uplynulo pár týdnů a z těch malých, plachých dětí s velkými taškami na zádech jsou dnes  suverénní a hrdí prvňáčkové. Vzájemně se dobře znají a ve třídě jim není nic cizí. Znají každý koutek, místečko k odpočinku, který šuplík je jejich a bez rozpaků a váhání ví, kam sáhnout po šanonu, ve kterém mají uložené své nejlepší práce. Ví jak požádat o pomoc, s kým je dobré proběhnout se o přestávce, s kým blbnout na koberci, koho si vybrat do pracovní skupinky a kdy si koupit bílou čokoládu v automatu. Je toho ještě mnohem více – naučili se číst a psát.  Zúčastnili se projektového dne, zašli na výstavu obrazů, do divadla, zkusili si pracovat v keramické dílně, naučili se hodně nových písniček, spočítat si všechny svoje jedničky, a to jich není málo.  Jaroušek  jich má 101 a každá další mu dělá stejnou, velkou radost jako ta první. Každý den se těší do školy a jak sám říká, je to tady dobrý.

Najednou  byl 31. leden.  Všichni žáci očekávali pololetní vysvědčení.  Pro prvňáčky to bylo navíc první vysvědčení. Neměli moc představu, co je to výpis z vysvědčení, o to větší bylo ve třídě napětí. Když dostal (první) Tomík výpis, napětí ještě vzrostlo. Jeho velké oči byly ještě větší. Koutky úst se zkroutily a třída oněměla. Co to je? Písmenka výrazně menší, než na která je zvyklý ze Slabikáře ho zaskočila. A co jsem dostal? Co jsou ty čárky? Když jsem vysvětlila, že ty „čárky“ jsou jedničky napsané počítačem, všichni začali tleskat a radost byla veliká. S každým vysvědčením radost rostla a rostla.

Přeji všem prvňáčkům, ať se jim daří i ve druhém pololetí a po další létá.  A  jednou,  až opustí školní lavice, ať nezapomenou  na chvíle radosti,  které prožívali  při  poznávání  písmenek, které v nich vyvolaly jedničky  a první  vysvědčení.

Zapsala: M.Černohorská, třídní učitelka

Půlrok 1.D

Čerti   páťáci nás nevylekali

Čerti páťáci nás nevylekali

Zlobící tady asi nejsou

Mikuláš v 1 D

Honzík se musí vykoupit

Vezmeme si ho

Vykoupil se písničkou

Co nám asi nadělí

Všichni se snaží

Jaroušek   1 místo za nejdelší řetěz

Jaroušek 1 místo za nejdelší řetěz

Míša začíná zdobit

Klárko, přidej další kousek

Náš řetěz je nejdelší

Ten je hezkýýýý

Příběh vánočního stromečku (1)

Příběh vánočního stromečku

Příběh vánočního stromečku (3)

Příběh vánočního stromečku (4)

Příběh vánočního stromečku (5)

Příběh vánočního stromečku (10)

Příběh vánočního stromečku (7)

Příběh vánočního stromečku (11)

Příběh vánočního stromečku (13)

Vytvořeno 28.2.2012 14:51:12 | přečteno 1942x | Mária Černohorská, PaedDr.