2. A v arboretu

Společné foto

Na výlety se vždycky moc těšíme, a protože ke konci školního roku se pořádají návštěvy různých zajímavých míst, byli jsme moc rádi, když jsme v pátek 23.5. 2008 nasedli do autobusu a nechali se odvézt do Kostelce nad Černými lesy.

Asi kolem 10. hodiny jsme přijeli na místo, kde nás přátelsky přivítal pan Honza, který v arboretu pracuje, a od něhož vznikl prima nápad na tento výlet. Ocitli jsme se téměř v pohádce, kde to svěže vonělo a dobře se tam dýchalo. Arboretum je totiž vlastně takový park (botanická zahrada), kde roste spousta stromů, keřů a různé dřeviny, které jsme dříve ani neznali.

Honza nás po svačině zahradou provedl a vždy nám něco zajímavého povídal. Například jsme si zopakovali jaké známe jehličnany, a kterým směrem na nich rostou šišky. Povídal nám o dělení listů, podle toho, jaký mají tvar, dozvěděli jsme se, jak poznáme dub zimní a letní atd.

Když jsme se vrátili z poznávací procházky zpět do pergoly, kde jsme měli uložené batůžky, rozdělili jsme se do skupinek po třech, Martinka nás postříkala sprejem proti klíšťatům (fůůůj), vzali jsme si pláštěnku, protože začalo trochu poprchat, dostali jsme mapu arboreta, papír s připraveným kvízem, tužku a začala hra, v níž jsme ukázali, zda jsme poslouchali a něco si zapamatovali. Podle mapky jsme běhali k očíslovaným stromům a měli je pojmenovat. Myslíme, že všichni jsme to zvládli celkem v pohodě. Za svou snahu jsme byli odměněni sladkou sušenkou a směli jsme si vybrat nějakou dřevinku na památku domů. Vůbec jsme to nečekali a upřímně jsme se radovali. Dokonce i paní učitelky dostaly azalky, a to žádný kvíz vyplňovat nemusely.

Po této namáhavé činnosti, kdy se naše mozkové závity opět musely dát do pohybu a také nohy (ani na výletě není oddech), nás čekal oběd. Ale pozor, žádná restaurace! Opékali jsme špekáčky u ohně. S hořčicí a chlebem chutnaly jedna báseň. Po jídle jsme se ještě vyběhali, zahráli pár her a nastal čas k odjezdu. Škoda, že některé chvíle netrvají déle. Ale vlastně ještě nás čeká další výprava, tak tedy - pokračování příště.....

Všichni bychom rádi poděkovali Honzovi a Zdravce Mirčevě, kteří nám tento výlet umožnili a zajistili veškeré občerstvení a také velké poděkování patří panu Michalu Dvořákovi, který zajistil a sponzoroval dopravu.

Učedníci, Andrea a Martina

Arboretum

Společné foto

Společné foto

 
Cesta tam - co nás čeká?

Cesta tam - co nás čeká?

 
Svačinka a první důležité informace

Svačinka a první důležité informace

 
U sekvoje

U sekvoje

 
Pod magnolií

Pod magnolií

 
Květ magnolie obovata

Květ magnolie obovata

 
To nám to ale sluší!

To nám to ale sluší!

 
Náš průvodce Honza

Náš průvodce Honza

 
Vyhlášení výsledků soutěže

Vyhlášení výsledků soutěže

 
A odměnu dostal každý.

A odměnu dostal každý.

 
Autogramiáda?

Autogramiáda?

 
Ne, jen popis rostlinek!

Ne, jen popis rostlinek!

 
Opékání

Opékání

 
To vypadá dobře!

To vypadá dobře!

 
Cesta domů - bylo to super!

Cesta domů - bylo to super!

 
 
Vytvořeno 28.5.2008 18:38:06 | přečteno 1671x | Andrea Hechtová