Cesta do Pekla

Ten perníkový je nejlepší!

V pátek 1.12.2006 se naše třída vydala na pekelnou výpravu.

V pátek 1.12.2006 se naše třída vydala na pekelnou výpravu. Den předem jsme obdrželi pozvánku do Pekla. Ještě než jsme vyrazili, nám paní učitelka Martina přečetla příběh o čertech a utěšila nás, že se nemusíme bát. Také jsme se ve škole nasvačili, a poté jsme se dosti nervózní z obavy, co nás bude čekat, vydali autobusem směrem na Karlštejn.

Navštívili jsme výstavu Betlémů. Všechny byly opravdu moc zajímavé, ale nejvíce nás zaujal ten z perníku. Měli jsme co dělat, abychom se udrželi a nesnědli ho. Viděli jsme i Bílou paní, která se ukrývala ve sklepení. Stihli jsme si koupit pohledy a nějaké maličkosti a nastal čas, vydat se do Příbrami.

Přijeli jsme se zpožděním a museli jsme dlouho čekat, než na nás přijde řada. Naše napětí se stále stupňovalo. Nakonec to stálo za to. Prošli jsme dlouhou tmavou chodbou a na jejím konci nás přivítal Permon, který nás měl chránit. Pověděl nám místní legendu a zavedl nás mezi čerty. Věděli všechny naše hříchy! Přečetli jsme si jejich jídelníček - fuj, tady se nám sliny nesbíhaly. Navíc se snad vůbec nemyjí, protože jsme od nich byli pěkně zamazaní. Paní učitelku si chtěli nechat, ale my bychom ji nedali. Když jsme se s čerty rozloučili, čekala nás už jen ta příjemnější část. Návštěva Nebe. Čekal tam na nás sv. Petr, kterého jsme museli probudit hezkým pozdravem, Mikuláš a jeho pomocníci - Andělé. Tady o nás také všechno věděli. Zazpívali jsme připravené písničky, které se učíme v družině a každý z nás dostal čokoládový kalendář. To byla dobrota. Nakonec všechno dobře dopadlo, nikoho si čerti nenechali a unavení jsme se vrátili zpět do Prahy.
Žabáci

Výlet - Karlštejn, Příbram

Čekáme....

Čekáme....

 
U rytíře

U rytíře

 
Nakupujeme

Nakupujeme

 
To je krása!

To je krása!

 
To je zajímavé!

To je zajímavé!

 
Odpočinek

Odpočinek

 
Ten perníkový je nejlepší!

Ten perníkový je nejlepší!

 
U Mikuláše

U Mikuláše

 
Mikuláš

Mikuláš

 
Andělé

Andělé

 
Byl jsi hodný?

Byl jsi hodný?

 
Nadílka

Nadílka

 
Zpíváme písničku

Zpíváme písničku

 
Svatý Petr má všechno poznamenané

Svatý Petr má všechno poznamenané

 
 
Vytvořeno 8.12.2006 14:44:36 - aktualizováno 10.12.2006 21:37:39 | přečteno 2314x | Andrea Hechtová