Cesta do středověku

Ve středu 3. 2. se žáci 5. A vypravili na výlet do nové budovy Národního muzea v Praze...

Někteří měli první hodinu AJ a ostatní měli sraz na nádraží. V 9:02 hod nám jel vlak. Jeli jsme až na Hlavní nádraží a potom jsme šli k nové budově NM. Přijeli jsme moc brzo a tak jsme museli ještě chvíli čekat, než nám otevřeli. Přesně v 10 hodin konečně otevřeli a my jsme si šli odložit bundy na věšák a čekali jsme na paní průvodkyni, která nás měla provést celou výstavou.
Na úvod nám paní průvodkyně řekla něco málo o nové budově NM. Potom jsme šli na výstavu, která nesla název " Středověk nejen na Moravě". Začátek výstavy byl zaměřen na pravěk a velmi raný středověk. Potom se středověk rozšířil až po krále a husitské války. Byly tam modely staveb v románském slohu a také různé vykopávky a informativní tabule. Na konci výstavy nám paní průvodkyně rozdala listy se čtyřmi otázkami. Když jsem na ně odpověděli, přesunuli jsme se do ateliéru, který byl též součástí výstavy. Tam jsme si mohly vyzkoušet mučící nástroje, brnění, které nosili rytíři a pro holky tam byly šaty a klobouky, které nosily ženy ve středověku.
Mě se den líbil!!!!
Zuzka

Prezentace žáků k tématu středověk:
ikona souboruZuzka - Stavby Karla IV.
ikona souboruIris - Oděvy ve středověku
ikona souboruŠtěpán - Rytíři

Cesta do středověku

Hledáme správné odpovědi

Pozorně čteme informace

Prohlížíme exponáty

Vzájemná kontrola

Chudobná Klárka

Vzácná paní Adri

Pěkný pár

Scénka

Pózujeme

Mučeníčko!

I Honzíka trochu natáhneme!

Chudák Sam

Rytíř s brýlemi!