Den s dopravní výchovou

Dopravní výchova

Proč šly některé děti ze 4.A v pondělí ráno do školy s koloběžkou a helmou na hlavě?

Když jsme přišli dnes ráno do školy, odložili jsme si aktovky do třídy a šli jsme čekat na dvůr. Dnes jsme totiž měli DOPRAVNÍ VÝCHOVU. Byla naplánovaná přednáška paní policistky. Potom jsme měli jezdit na dopravním hřišti.
Paní policistka nám pověděla, že od deseti let (většinou nám již bylo deset) můžeme jezdit sami na kole po silnici. Také nám řekla, jakou výbavu má mít kolo. Rozdělili jsme značky do skupin - příkazové, zákazové, upozorňující a upravující přednost v jízdě.
Také jsme si řekli, jak se správně ukazuje rukou změna směru jízdy a jak si máme vyndat mouchu z oka, když nám tam při jízdě spadne. To nejprve ukážeme rukou doprava, ohlédneme se a pokud tam nikdo není, odbočíme. Nakonec jsme podle obrázků řešili různé dopravní situace. Například, když je křižovatka a na jedné straně je cyklista, naproti němu je autobus a po jeho pravici automobil, kdo pojede první?
Olívie

Dne 19.4.2010 byl krásný den. Slunečné počasí nás provázelo celé dopoledne. Ježdění po dopravním hřišti mě moc bavilo.Zapůjčené kolo bylo bezvadné. Od pani policistky jsem se dozvěděla,kdy mám na silnici přednost, ale i naopak jí musím dávat. Také o výbavě kola jsem toho doposud moc nevěděla. Již nyní vím, jaké vybavení má mít kolo. Mimo jiné jsme si připomněli, od kolika let mohu jezdit sama po silnici. Je to od 10 let!
Adriana

Dopravní výchova

Červená, stát!

My také čekáme na zelenou!

Chodec

Veselé chodkyně

Kolona?

Kruhový objezd

Ríša

Natálka

Ostatní cyklisté a koloběžkáři

Pozorně nasloucháme

Je to zajímavé!

Plno toho už víme a známe.

Diskutujeme

Názorné pomůcky