Interaktivní tabule

Interaktivní tabule

Již pár měsíců máme u nás na 1.stupni novou tabuli. Je velká, bílá a hlavně interaktivní. Že nevíte, co to znamená? Čtěte dál!

Interaktivní tabule je vlastně obyčejná bílá tabule, se kterou se dají dělat úplná kouzla. Je totiž propojená s počítačem, vybaveným příslušným ovládacím programem. V prostoru nad tabulí je datový projektor, který přenáší obraz z počítače na plochu tabule. Pak můžete pouhým dotekem na povrchu tabule například psát, kreslit, přesouvat obrázky, písmena nebo i celá slova, a nebo ovládat počítačové aplikace. Ke psaní slouží speciální popisovač, kterým ve skutečnosti nic nenapíšete, nebo váš prst. Někomu vyhovuje to, jinému zase ono.

Tabule uchvátila nejen děti, ale i nás, paní učitelky. Po krátkém semináři jsme se některé pustily do přípravy nejprve kratších prezentací, které jistě velmi obohatily vyučování. Některé jsme také využily širokou nabídku již připravených prezentací, kterých je na příslušných webových stránkách dost.

A děti? Ty práce velmi baví, chtějí si to "u tabule" zkusit všechny a najednou. Mají pocit, že si hrají, ale zároveň si při hře opakují učivo, seznamují se s novými pojmy a vstřebávají nové informace. A nejlepší nakonec - to když si mohou zkusit něco napsat klouzelným perem, kde po chvíli text zmizí, nebo píší hvězdičkami, smajlíky, duhou,...
Jsme rádi, že ji máme :-)!

M.P.

Interaktivní tabule

Lze psát prstem

Lze psát prstem

 
nebo perem

nebo perem

 
Můžeme přesouvat obrázky

Můžeme přesouvat obrázky

 
Hrajeme si a učíme se

Hrajeme si a učíme se

 
Pomáháme si

Pomáháme si

 
Každý to chce zkusit

Každý to chce zkusit

 
Žáci 3.A

Žáci 3.A

 
Žákyně z 2.C

Žákyně z 2.C

 
Je to prima!

Je to prima!

 
 
Vytvořeno 17.3.2009 20:27:01 | přečteno 1655x | Martina Prokopová