Jak jsme cestovali o prázdninách

Prázdniny

aneb vyprávění malých cestovatelů ze 4.A o tom, která zajímavá místa v České republice navštívili při svých prázdninových cestách.

JAK JSEM CESTOVALA O PRÁZDNINÁCH
Když začaly prázdniny, jeli jsme na první dovolenou. Jeli jsme autem do vesnice Stav, která je blízko Jičína. Když jsme tam dojeli, ubytovali jsme se v malé chalupě s pecí. Na zahradě byl bazén. Hned druhý den jsme jeli na hrad Trosky. Trosky jsou dvě hradby. Na východě je hradba, která se jmenuje Panna a na druhé straně je Baba.
Další den jsme jeli do Nové Paky, kde jsme navštívili dvě muzea. V prvním muzeu se nacházely zkamenělé rostliny. Také tam byl strom, který měřil 8, 2 m. Byl tlustý o průměru 1 m a starý miliony let. Další den jsme byli v Prachovských skalách. Pak jsem byla ještě na Rumburku, kde byl vojenský dalekohled, kterým byly vidět Krkonoše. Tam jsme také poprvé viděla motýla otakárka fenyklového. Všechny výlety se mi moc líbily.
Jolanka

JAK JSEM BYL VE SMRŽOVĚ
Jednoho dne jsme vyrazili do Smržova. Cestou jsme míjeli Středočeskou krajinu. Konečně jsme dorazili do Smržova. Měli jsme chatu vedle kamarádů. Vybalovali jsme tuny věcí, včetně koření, chipsů a všeho takového. Protože vařila babička, tak jsem se staral o sušenky, víno a věci, které se do kuchyně nevešly. S kamarády jsme pak šli k řece a brodili se k hrázi, která mimochodem propouštěla silný proud vody. Tam jsme rybařili. Kluci odvedle měli čtyřkolku, takže jsme se den co den střídali na tomto úžasném stroji. Nezapomeňme na houby. Rostly tam skvosty jako kovář, hřib královský a klouzci. Loučit jsem se s tímto krajem nechtěl, ale nic se nedalo dělat. Adios Smržová!
Daniel

JAK JSME JELI DO KARLOVÝCH VARŮ
Jeli jsme autem asi dvě hodiny. Z dálky jsme viděli město Kladno. Také jsme jeli přes město Krušovice kolem Krušovického pivovaru, který byl založen v roce 1581. Po cestě jsme obdivovali červeně zbarvenou půdu, na které rostl chmel. Dále pak byla odbočka na Rakovník. Ještě jsme minuli golfové hřiště a už jsme byli v Karlových Varech. Došli jsme ke kolonádě, kde jsme narazili na pramen vody horký 62°C. Šli jsme dál a tam byl další pramen vody, tentokrát měl 52°C. Tak to pokračovalo až do chvíle, kdy jsme došli k pramenu vlažné vody, který měl jen 20°C. Nakonec jsme došli k velkému vřídlu horkému 73°C, které vystřikuje až do výšky 14 m. Také jsme se šli podívat na informační tabuli, kde jsme se dočetli, že Karlovy Vary jsou nejnavštěvovanějším lázeňským městem u nás. Založil je král a císař Karel IV. V Karlových Varech se vyrábí porcelán a Becherovka.
Na zpáteční cestě jsme se ještě zastavili v obci Kyselka. Vyvěrá tu pramen, z kterého se dělá minerální voda MATTONI. Tento pramen byl nejchutnější ze všech pramenů na naší cestě. V Kyselce jsme se ještě byli podívat na panelový dům, ve kterém bydlel táta, když mu bylo 10let. Skoro nic se tam nezměnilo, jen škola, do které chodil, se změnila na celkem pěkný dům. Nakonec jsme jeli domů. Tento den se mi líbil, protože byl zajímavý a něco jsem se tam i dozvěděla. Všichni jsme byli po tom výletě opravdu hodně unaveni.
Gábina

JAK JSEM CESTOVAL O PRÁZDNINÁCH
Já jsem byl v Krkonoších ve městě Malá Úpa. Byli jsme v penzionu Permoník. Zajímavostí je, že paní domácí je autorkou nové pohádkové stezky, kterou jsme celou prošli a má 17 km. Je součástí KRNAPu a je plánovaná na tři dny. My jsme ji ale prošli za dva dny. Stezka měla deset zastávek. Ty byly vybrány na moc hezkých místech, některé i s velmi hezkými vyhlídkami.
Vojta

JAK JSEM CESTOVAL O PRÁZDNINÁCH
O prázdninách jsem jel s mámou, tátou a sestrou do zoologické zahrady v Liberci. Je to vlastně nejstarší zoologická zahrada v Čechách. Jeli jsme autem. Cesta trvala přibližně dvě hodiny. Když jsme dojeli na místo, šli jsme si koupit vstupenky. Pak jsme se šli podívat na šou slonů. Byla moc hezká. Po jejím skončení jsme se šli podívat na další zvířata. Nejhezčí byli bílí tygři. Byli tam jenom dva. Jeden cenil zuby a druhý spal. Sice byli bílí tygři nejhezčí, ale líbilo se mi tam všechno. Když jsme všechno prošli, šli jsme k autu a jeli zase domů.
Honza

Jak jsme cestovali o prázdninách

...autem

...autem

 
...autobusem

...autobusem

 
...karavanem

...karavanem

 
...letadlem

...letadlem

 
...

...

 
...lodí

...lodí

 
...

...

 
...ponorkou

...ponorkou

 
...autem

...autem

 
 
Vytvořeno 14.9.2009 21:06:10 | přečteno 1393x | Martina Prokopová