Jak jsme se připravovali na Vánoce

Veselé Vánoce!

Na Vánoce se těší snad všechny děti i mnozí dospěláci. My jsme se samozřejmě těšili také.

Ve třídě jsme si škrtali každý den v adventním kalendáři a počítali, kolik dní ještě zbývá do Vánoc. Odpoledne jsme si v družině ozdobili vánoční stromeček. Byl sice umělý, ale alespoň nám neopadá. Také jsme poctivě nacvičovali na vystoupení, které jsme chystali pro naše rodiče a prarodiče. Ale pěkně popořádku:

Hned v prvním týdnu se naše třída proměnila na čertí školu. V ateliéru jsme vyráběli čertíky z papíru, v matematice řešili například čertí slovní úlohy. V centru čtení a psaní jsme četli příběh O zlobivém čertíkovi. Skoro všichni jsme nakonec usoudili, že s námi nikdy žádný zlobivý čertík nešil. Asi proto jsme se všichni ve středu 5. prosince těšili z mikulášské nadílky.

Po čertí škole následovala škola andělská. Hodné maminky nám připravily těsto a my jsme si vlastnoručně upekli vánoční cukroví. To byla vůně! Pečení nás moc bavilo. Vanilkové rohlíčky, linecké cukroví i perníčky jsme schovali na naše vánoční vystoupení, které jsme každý den trénovali s Andrejkou v družině.
V centrech jsme se seznamovali s vánočními zvyky a pranostikami. K některým pranostikám jsme nakreslili obrázky. Také se nám moc líbily andělské básničky.
Protože už umíme číst i malá tiskací písmenka, bylo pro nás snadné přečíst si vánoční příběhy.

Přiblížil se den, na který bylo naplánované naše vánoční vystoupení. Doma jsme si pečlivě připravili kostýmy. A pak, ve čtvrtek 21. prosince, jsme netrpělivě čekali, jak to dopadne, protože nám na poslední chvíli onemocnělo několik herců. Dopadlo to skvěle! Vystoupení se nám povedlo. Také rodičům, babičkám i dědečkům se moc líbilo.

Poslední den školy, před vánočními prázdninami, jsem pod naším vánočním stromečkem našli spoustu dárků. Především různé společenské hry, ale i stolní hokej a pro holčičky mozaiky a vyšívání. Celý den jsme si pak hráli.

Tak jsme tedy prožili předvánoční čas v naší třídě. Nakonec jsme si všichni popřáli pěkné prožití vánočních svátků a hlavně všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví a úspěchů v novém roce 2007.
Žabáci, Martina, Andrea

Vánoce