Jak to chodí o Vánocích u nás

Vánoce

Poslední centra tohoto roku ve 3.A byla zaměřena na rodinu a oslavu Vánoc...

Jak to u nás chodí na Štědrý den

U nás doma to chodí takto: Nejprve nastoupíme do auta a jedeme do Šárky na procházku. Tam se někdy sejdeme s kamarády a jdeme společně. Když už se projdeme, jedeme zpátky domů. Pak se převlékneme do svátečního oblečení a jdeme jíst rybí polévku a rybu. Loni byla ryba tak tučná, že zaprvé nebyla vůbec dobrá a za druhé, když se do ní píchlo vidličkou, stříkal tuk po celém obývacím pokoji. Letos se pokusím nejíst, abych viděl zlaté prasátko.

Jinak naše rodina kupuje vánoční stromeček jedli. Ozdobíme ho den před Štědrým dnem. Když se najíme, jdeme na balkón mávat prskavkami. Když uslyšíme zvoneček, jdeme se podívat pod vánoční strom. Já vždy rozdávám dárky. Ještě před tím se u stromečku fotíme. Pak se všichni vrhneme na obaly a házíme je vzduchem, až není kudy chodit. Pak se s dárky chlubíme a fotíme. Nakonec z nich všichni máme radost. Býváme vždy dlouho vzhůru. Štědrý den je vždy SUPER den.(-:
Štěpán

Jak to bylo/vloni/ o Vánocích u nás doma
Ráno, když jsem vstala, tak jsem tajně dala dárky pod stromeček. Potom jsem se šla obléknout a všem jsem připravila snídani. S bráchou jsme šli ven se koulovat. Když jsme se dokoulovali, tak jsme šli dovnitř. Brácha si chtěl se mnou hrát s auty. Tak jsme si hráli skoro až do večera. Pak řekla maminka, abych šla ozdobit stromeček. Máma s tátou zatím připravovali stůl a vařili. Když bylo všechno připravené, sedli jsme si ke stolu a začali jíst. Potom jsme šli s bráškou do pokoje. A tam zazvonil zvoneček. Šli jsme ke stromečku. Bylo tam spousta dárků! Všechny jsme si rozdělili. Potom jsme našli dárky i na zachodě :-). Všichni byli šťastní!
Natálka

A jak to bylo letos při společné oslavě ve třídě?
Naše společná oslava se uskutečnila dříve, už v úterý 16. prosince. Děti přinesly plno dobrého cukroví a také plno dárečků pro své kamarády. Dárečky jsme naskládali pod stromeček a těšili se, až si je vzájemně nadělíme. Společně jsme se nasvačili a ochutnali domácí cukroví. Potom jsme se rozdělili do skupin a z textů zjišťovali, jaký je vlastně původ vánočních symbolů a jaké se o nich vypráví legendy. Zajímavé informace jsme si vzájemně sdělili při prezentaci. Myslím, že jsme se dozvěděli plno zajímavého. Potom přišlo na řadu zpívání a poslech vánočních koled. Adrianka, Gábinka a Štěpán přinesli i své hudební nástroje. Hráli opravdu moc pěkně! Jen jsme seděli a tiše si zpívali známé koledy. Byla to taková milá chvilka před rozdáváním dárečků.
Nakonec každý dostal nějaký ten dárek. I naše nová spolužačka Adrianka, která k nám přišla minulý týden. Měli jsme z nich radost, ale také nás těšilo, že jsme mohli obdarovat druhé.
Já jsem dostala moc pěkné dárky, za které děkuji. Nejhezčím dárkem jsou pro mne ale šťastné a spokojené děti.
Moji milí námořníci, přeji vám, i vašim rodičům, krásné Vánoce a šťastný rok 2009!
Martina

Vánoce

Betlém

Betlém

 
Betlém

Betlém

 
Sváteční tabule

Sváteční tabule

 
A co je na talíři?

A co je na talíři?

 
Ochutnávka cukroví

Ochutnávka cukroví

 
To je dobrota!

To je dobrota!

 
Vojta si také pochutnává!

Vojta si také pochutnává!

 
Jedna pracovní

Jedna pracovní

 
...

...

 
Naše hudební trio

Naše hudební trio

 
Adrianka a Štěpán

Adrianka a Štěpán

 
Gábinka

Gábinka

 
Posloucháme a tiše zpíváme

Posloucháme a tiše zpíváme

 
...

...

 
Konečně dárky!

Konečně dárky!

 
Čekání na dárečky

Čekání na dárečky

 
A rozbalování.

A rozbalování.

 
...

...

 
Co jsi dostal/a?

Co jsi dostal/a?

 
Tak šťastné a veselé!

Tak šťastné a veselé!

 
 
Vytvořeno 16.12.2008 17:24:46 | přečteno 1558x | Martina Prokopová