Jak učedníci z 2.A překvapili své rodiče

A všichni pracují

Když jsme vymýšleli, jak a čím překvapíme své rodiče v předvánočním čase, hned nás napadlo, což takhle aby si vyzkoušeli, co my už dávno umíme!

Napadlo nás, připravit pro rodiče Vánoční centra aktivit. Hned jsme se pustili do vymýšlení a chystání. Shodli jsme se, že center bude určitě pět. Podmínkou bylo, aby se ve všech objevovalo téma Vánoc.

Nakonec jsme vymysleli tato centra: Vánoční psaní, Vánoční matematika, Vánoční hlavolamy, Vánoční zvyky, U vločky. A pustili se do práce. Zadání jsme "vyťukali" do počítače a vytiskli. Sami jsme předkreslili pracovní listy.
V pátek 7. prosince se pak naše kouzelnická třída proměnila v třídu trochu přerostlých žáků. Byla velká legrace a my, učedníci, jsme měli plné ruce práce s opravováním a kontrolou pracovních listů. Ale moc nás to bavilo! A rodiče určitě také!

A jaké byly úkoly v jednotlivých centrech?
Jak už název napovídá, v centru psaní se opravdu psalo. Žáci-rodiče měli za úkol přepsat věty a napsat dopis Ježíškovi. V matematice měli zase připravené vánoční slovní úlohy a rovnice s vybarvováním krásné bruslařky. V centru plném hlavolamů si mnozí lámali hlavy nad někdy zdánlivě neřešitelnými hlavolamy a někteří se i pěkně zapotili. Nejoblíbenějším centrem se stalo centrum U vločky, kde si mohli návštěvníci vyrobit papírovou vločku. Nakonec se v posledním z center seznámili s vánočními zvyky a pranostikami a za úkol měli nakreslit k přečtenému odstavci pěkný obrázek.
Tak jako my píšeme při práci hodnocení, tak i rodiče na závěr své práce zapisovali, jak se jim v centru pracovalo, jak je práce zaujala a pobavila. Někteří si stěžovali, že měli tupé nůžky, jiní, že jim "spolužačka" sebrala šablonu.

Jako odměna, za dobře odvedenou práci v centrech, čekalo na rodiče další překvapení v podobě našeho vystoupení u vánočního stromečku. I to bylo pouze v naší režii. Dva týdny jsme se poctivě připravovali. Nejprve jsme se rozdělili do skupinek a každá skupinka si připravila svůj vlastní program. Tak vznikla pestrá paleta vánočních básniček, koled, baletního vystoupení, ale i vtipných scének a skečů.

Myslíme si, že se nám celý dlouhý večer velmi vydařil. Rodičů, prarodičů, sourozenců, tetiček i strýců přišlo opravu hodně. Ani jsme se málem nevešli do třídy. Rádi jsme ještě chvíli poseděli, popili vánoční čaj, ochutnali trochu cukroví, bouchli pár láhví Rychlých špuntů a pak celí unavení, ale šťastní, odešli domů.
Učedníci z 2.A

Překvapeni nebyli jen rodiče, ale také my s Andrejkou. Děti byly opravdu velmi akční a nápadité. Z nás se staly jen rádkyně a pomocnice. Všichni si zaslouží VELKOU pochvalu!
Martina a Andrea

Vánoční centra

A všichni pracují

Ríša seznamuje rodiče s tím, co je čeká