Loučení s Kvakem a Žbluňkem

Kvak a Žbluňk

Byli jste naši kamarádi!

Milý Kvaku a Žbluňku, dnes se s vámi loučím. Líbily se mi vaše knížky.
Děkuji za celý školní rok.
Ahoj Kvaku a Žbluňku, jsem ráda, že jste byli na nás hodní.
Bude se mi po vás stýskat. Vaše úkolníčky se mi moc líbily. Budu na vás vzpomínat. Vaše Gábi
Ahoj Kvaku a Žbluňku, jsem ráda, že jste to s námi vydrželi.
Milý Kvaku, jsem šťastná, že putuješ po kroužku.
Milý Kvaku a Žbluňku, přijeďte někdy za námi do druhé třídy. Moc se mi po vás bude stýskat.

Tyto roztomilé vzkazy napsali moji milí žabáčci, když jsme se poslední školní týden loučili s našimi kamarády žabákem Kvakem a ropušákem Žbluňkem. Tito dva nerozluční kamarádi nás provázeli celým školním rokem. Pomáhali dětem při jejich vstupu do první třídy, v podobě dvou plyšových hraček-žabiček nám kolovali v ranním kroužku a u koho se zastavili, mohl sdělit ostatním věci příjemné i to, co ho zrovna trápí. Pomohli dětem sestavit jejich první pravidla soužití ve třídě a za jejich dodržování rozdávali kouzelné kamínky. Každý týden připravovali pro děti úkolníčky. Na školu v přírodě jsme spolu s nimi putovali za pokladem Žabího krále. Když se děti naučily číst, pobavily nás jejich příběhy. Společně jsme přečetli tři knížky: Kvak a Žbluňk jsou kamarádi, Kvak a Žbluňk se bojí rádi a Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc. Poslední jmenovaná knížka vyšla dokonce v tomto roce! To nás opravdu potěšilo.

Školní rok utekl jako voda a já si troufám říci, že na něj budeme všichni rádi vzpomínat. Já určitě ano! Chtěla bych poděkovat všem žabáčkům za jejich snažení, pochválit je za skvěle odvedenou práci a výborné výsledky. Nesmím zapomenout na naši usměvavou Andrejku, která nám všem vždy pomáhala. Děkujeme, Andrejko!
Něco pěkného končí, aby mohlo něco pěkného začít. Těším se na další školní rok a už teď vím, kdo nás bude celým rokem provázet. Zatím nic neprozradím, až za dva měsíce!
Všem pěkné a sluníčkové prázdniny!
Martina P.

Loučení