Můj dům a moje rodina

To byla témata, která nás provázela v měsíci listopadu. A co jsme se všechno naučili?

Hned v prvním týdnu jsme si ve třídě povídali, kde kdo bydlí. V jakém domě a v jaké ulici. Protože nejsme všichni z Radotína, zajímalo nás také, ve kterém městě. Víme, jak je důležité znát adresu svého bydliště, a tak jsme se ji všichni naučili.
Ve výtvarném ateliéru jsme z různých krabiček vyráběli papírové domečky. Všem se nám moc povedly. Nakonec jsme ze všech domků postavili jedno velké město. To jsme vystavili na chodbě naší školy.
V centru psaní jsme společně sepisovali, co všechno máme doma v jednotlivých místnostech. Protože už víme, jak ve skupině spolupracovat a nehádat se, práce se nám dařila.
V matematice jsme počítali příklady na cihličkách a kdo správně všechny vypočítal, mohl svoji cihličku nalepit na balicí papír. A co jsme nakonec z cihliček postavili? No přece dům!

V následujícím týdnu jsme si přinesli do školy fotografie členů rodiny. V centru jsme je pak popisovali ostatním spolužákům. Bylo to opravdu zajímavé. Dozvěděli jsme se například, kolik má kdo sourozenců a jak se jmenují.
Doma jsme si za pomoci rodičů vytvořili svůj rodokmen. Nakreslili jsme a pokusili se popsat jednoho člena rodiny.

Psaní a také čtení nás moc baví. Už známe celou abecedu. Společně si čteme pohádky, například O perníkové chaloupce. Tuto pohádku jsme si zahráli v družině. To byla legrace!
Nejvíce nás baví matematika. Počítáme do sedmi, umíme sčítat i odčítat čísla a správně je porovnáváme. Rádi řešíme slovní úlohy a hrajem různé početní hry.
Svými pokroky děláme velkou radost nejen svým rodičům, ale také paní učitelkám Martině a Andrejce.
Žabáci z 1.A

Listopad - téma domov