Páteční výprava za poznáním

Úsměv, prosím!

Už jste někdy jeli na výlet, ale nevěděli kam? My ano a nezabloudili jsme. I se nám podařilo vrátit zpět do školy.

Ve středu jsme obdrželi papírek, že v pátek pojedeme na výlet. Bylo na něm napsáno kde se sejdeme, v kolik hodin, co si máme zabalit do batůžku a že se pojede jen v případě, že nebudou padat trakaře. To bylo docela vtipné. Ale kam pojedeme jsme se už nedozvěděli. Další docela dobrý fór. Trakaře v pátek ráno skutečně nepadaly, naopak nám počasí přálo a z modré oblohy se na nás usmívalo slunce. Mrzlo však náramně. Od Martinky jsme obdrželi další papírek. Konečně další indicie - nastoupit do vlaku v Radotíně, vystoupit z něj na Smíchovském nádraží, tam přesednout na tramvaj č. 12 nebo 20 a hlídat si zastávku Újezd. Když jsme vystoupili, většina z nás poznala, že jsme se ocitli pod Petřínským vrchem. Ale snad nebudeme muset šlapat tu výšku? Byli jsme nadšeni, když jsme se vydali směrem k lanové dráze, protože jsme se bez námahy dostali pěkně nahoru. Tam jsme viděli budovu hvězdárny, Hladovou zeď, rozhlednu - bohužel byla zavřená - a celou Prahu jsme z té výšky měli jako na dlani. Moc pěkně byl vidět Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad, televizní vysílač na Žižkově atd. Byla to skutečně vydařená výprava. Po krátkém odpočinku a svačince jsme se pěšky vydali k Nebozízku a opět k lanovce, jež nás svezla dolů a potom, hurá, zpět do školy. Ve třídě jsme si veškeré poznatky zaznamenali na připravené listy, které jsme si vlepili do Knihy objevů. K zápiskům patří i pěkný obrázek, aby dílo bylo dokonalé.

Výprava za poznáním

Úsměv, prosím!

Jedeme lanovkou, jupí!!

Svačina u paty Petřínské rozhledny