Podzim

aneb co jsme se naučili v měsíci říjnu.

Téma měsíce - PODZIM
První týden 2.10.-6.10. - podzim s drakem.
Naučili jsme se poznávat znaky podzimu a také jsme si všímali počasí. V centru čtení jsme poslouchali příběh o tom, jak Kvak a Žbluňk pouštěli draka a ve výtvarném ateliéru jsme dráčky vyrobili. Protože venku zrovna nefoukal dost vítr, zkoušeli jsme je pouštět jenom ve třídě. Nakonec se nám draci usadili na stěnách třídy a bedlivě sledují, jak nám jde učení.

Druhý týden 9.10.-13.10. - podzimní jablíčko
Do školy jsme přinesli různé druhy ovoce a zeleniny, které jsme třídili, porovnávali a odpoledne v družině také ochutnávali. V matematice jsme počítali jablíčka i hrušky. Celý týden jsme měli skupinky označené barevnými jablíčky a soutěžili jsme. Moc nás to bavilo! V pátek bylo vyhlášení a odměnu jsme nakonec dostali všichni!

Třetí týden 16.10.-20.10. - podzim v lese
Víte, že stromy v lese jsou jehličnaté nebo listnaté? A jak rozeznáme strom od keře? My žabáci ano! Naučili jsme se to při práci v centrech. Také poznáme a pojmenujeme plody listnatých a jehličnatých stromů. Některé názvy stromů i plodů už umíme také přečíst a zapsat. V ateliéru jsme si tento týden hráli s barvami a zapouštěli je. Odpoledne jsme také kouzlili. Vyráběli jsme lesní víly a skřítky z listů.

Protože měsíc ještě neskončil, čeká nás další téma - podzim se zvířátky. Zvířátka máme moc rádi, proto se s nimi před zimou ještě rozloučíme. Společně s Martinou a Andrejkou přespíme ve škole! Ale o tom až příště.

Žabáci

Říjen - téma podzim