Pohádkový týden otevřených dveří ve 2.A a 2.B

Pohádkové postavy se představují

V týdnu od 12.11. do 16.11. jsme se měli pohádkově. Nevěříte?

Když jsme my učitelky připravovaly pro děti pohádková centra, trochu jsme jim záviděly.
Center bylo osm a děti si mohly vybírat. A bylo z čeho. Tak například U herců, U vlka, U schované ježibaby, U Červené Karkulky atd. Jedinou podmínkou bylo navštívit centrum U spisovatele a U ilustrátora. Výsledkem našeho společného snažení se měla stát mj. pohádková kniha. A tak jsme si říkaly, kdo z nás "dospělých" se naposledy snažil vymyslet nějakou pohádku...Děti s tím neměly sebemenší problém. Učily se, co je to pohádka, co by v takové pohádce mělo asi být a pak už se vrhly do psaní o skřítcích, princeznách, vílách a loupežnících. A tak jsme skoro ani nevnímali, že se během naší práce na nás přišlo podívat hodně rodičů, kteří přišli do naší školy na Týden otevřených dveří.
Na konci každého dne jsme se sešli na divadelním představení centra U herců a pak jsme si povídali, jak se nám ten den dařilo pracovat a spolupracovat.

Každá knížka má i svou titulní stránku. O tu se také postaraly děti. Odpoledne v družině vymýšlely a kreslily. Povedlo se! V pátek jsme pak společně vybrali tu nej. Tak dostala naše společná knížka název "POHÁDKOVÁ KNÍŽKA PRO KLUKY A HOLKY".

V pondělí 19.11. se nám ve škole sešlo plno pohádkových bytostí a také dvě ježibaby Andruše a Magduše, aby nám naši pohádkovou knihu pokřtily. Obě přiletěly na koštěti, hravě vykouzlily jedno dětské šampaňské a knížce jako první popřály hodně čtenářů. Pak přály i děti (vlastně pohádkové bytosti), aby se knížka líbila, aby se nezničila a abychom s ní hezky zacházeli.
Snad se nám naše přání vyplní.

A nyní už račte dál do pohádkové galerie.

Pohádková centra

Pohádkové postavy se představují

Tady se zapisujeme do center

U spisovatele