Projekt - Zimní olympijské hry Vancouver 2010

ZOH

Olympijské hry pohledem žáků 4.A. Nahlédněte!

Na projektu pracovaly děti hlavně doma. Byl to vlastně domácí úkol. Projekt byl zadán v den zahájení ZOH, v pátek 12. února. V zadání byl vymezen obsah, ve kterém nesmělo chybět:
1. historie OH
2.význam pěti vzájemně propojených barevných kruhů
3. pořadatelské město Vancouver
4. úspěchy / neúspěchy našich olympioniků
5.úspěchy / neúspěchy sportovců jiných zemí
6. perličky z her
Společně jsme se domluvili na kritériích pro práci a také na tom, jak bude vypadat finální výstup celého projektu. Byly dvě možnosti: knížka informací nebo prezentace v programu na počítači.
Termín pro odevzdání práce byl stanoven po skončení olympiády. Protože však hned po tomto datumu následovaly týdenní jarní prázdniny, termín jsme posunuli až na 8. března. Děti tak měly možnost pracovat na projektu celkem tři týdny.

V pondělí 8. března jsme se sešli ve třídě a některé děti třímaly v ruce "flešku" s připravenou prezentací. Nemohly se dočkat, až svou práci představí ostatním. Mezitím obdivovaly "olympijské knížky", které vytvořili jejich spolužáci. Nikdo z přítomných na termín odevzdání projektu nezapomněl!
Nakonec odprezentovali svou práci všichni. K počítačovým prezentacím jsme využili naši interaktivní tabuli. I když se informace v prezentacích i knížkách opakovaly, přesto byla každá práce úplně jiná. Nutno ale říci, že všechny byly skvělé! Na závěr jsme práci zhodnotili. Všechny děti (až na jednu výjimku) práce moc bavila. Někteří tvořily svou prezentaci na počítači úplně poprvé, samozřejmě s pomocí svých rodičů i starších kamarádů. V některých rodinách se ale prý učili s programem pracovat i rodiče. :-)

Nabízíme vám některé prezentace k nahlédnutí. Posuďte sami, co jsme dokázali!

ikona souboruPrezentace ZOH Honza Vitouš

ikona souboruPrezentace ZOH Jolanka Šádková