ŠvP - na pirátské výpravě

Na pirátské výpravě

Námořníci ze 3.A vyrazili na týdenní pirátskou výpravu. Zajímá vás, jak jsem se měli a co všechno jsme společně zažili? Přečtěte si krátká vyprávění dvou pirátů a podívejte se na pár fotografií.

Na škole v přírodě jsme byli ve vesničce, která se jmenovala Dol. Bydleli jsme v rekreačním zařízení Radost. Byli jsme tam od 16.10. do 23.10. Dostali jsme se tam autobusovou agenturou Dotiva. Bylo to tam pěkné, blízko byl les a pár hřišť. Dělali jsme tam různé soutěže, hry a všelijakou zábavu. Také jsme se tam učili. V lese jsme postavili z větví a dřeva loď a tam jsme našli pirátský poklad. Udělali jsme si skupiny a dostávali i ztráceli body za všelijaké činnosti například učení, chytrost, nebo za úklid pokojů. Také jsme si vyrobili své pirátské tričko. Bavila mě taková malá dětská olympiáda, kterou připravili učitelé, nebo to sbírání bodů. Líbilo se mi tam a ještě bych se tam chtěl určitě někdy podívat. Také jsme byli v Blatné a tam jsme viděli daňky.

Štěpán

Na škole v přírodě jsme byli v Dolu, to je taková malá vesnička. Když do té vesničky přijdete, tak z ní hned také vyjdete. Byli jsme tam od 16. do 23. 10. Dostali jsme se tam autobusem, který přijel ke škole. Jeli jsme asi 1 hodinu a objevil se Dol. Ptáte se, co jsme dělali? Na to vám odpovím. Když jsme přijeli, tak jsme si vybalili a dostali jsme sváču. Každý den byl trochu jiný, ale každý den byl i trochu stejný. Tak vám řeknu, co jsme tam vlastně dělali. Každé ráno jsme měli výbornou snídani. Potom jsme se učili do 11 hodin dopoledne. Mezi tím byla přestávka. Potom jsme šli ven si hrát nebo jsme šli do lesa. Jednou jsme připravovali prvňákům bojovku. Jindy jsme s Honzou šli do lesa stavět loď. Kdo se přihlásil, mohl s Honzou drátkovat. Po obědě jsme měli polední klid až na den, kdy jsme jeli do Blatné podívat se do obory na daňky. Po poledním klidu jsme šli na procházku, na výlet nebo do lesa. V neděli jsme se neučili a odpoledne jsme měli malý dětský den. Poslední den jsme našli poklad.
Moc se mi to líbilo. Docela dobře tam vařili. A hry byly bezva!
Olí

Na pirátské výpravě

Tak jsme tu!

Každý pirát má své tričko.

Přemýšlím, přemýšlím, co ještě nakreslím.

Dvě pirátky

Ještě jedno pro Martinu!

Tolik pirátů!

Chystáme bojovku pro prvňáky.

Spolupracovali jsme s 2.B

Pozorování v lese

Domečky v lese

Kde to vlastně jsme?

Honza nás učí drátkovat.

Jde nám to!

Malá olympiáda

Posloucháme pokyny.

Povolený dopink

Ríša bojuje!

Od nejmladšího po nejstaršího

Odpočinek v lese

Kluci v akci

V Blatné

Daňci, a jak blízko!

A hned celé stádo!

Přinesli jsme vám něco dobrého.

Naše pirátská loď (v lese!)

Konečně poklad!

Piráti se svým pokladem