Výcvik plavání tříd 3.A a 3.C

Plavání

Od 2. září do 11. listopadu jsme jezdili společně plavat do bazénu v Radlicích. Tento výcvik probíhal v rámci hodin tělesné výchovy. Pokud Vás zajímá, jak se nám to líbilo, přečtěte si pár vyprávění a zážitků!

Plavání
Na plavání jsme jezdili do Radlic. Vždy pro nás přijel autobus, který si škola nejspíš objednala. Na plavání jsme jezdili s 3.C. Cesta vůbec netrvala dlouho. Naopak nám cesta hodně ubývala, když jsme si povídali. Jeli jsme kolem nádraží, podél kolejí a pak jsme odbočili a vjeli na Strakonickou. Pak jsme podjeli Barrandovský most. Také jsme projeli kolem naší stěny a kolem tenisových kurtů a už jsme tam byli.
Nácvik plavání mě moc bavil. Voda byla teplá, vždy měla 28 nebo 29º C. O přestávce jsme chodili do sauny. Když nás poprvé zkoušeli, upalval jsme jeden a půl bazénu. Když byl ale konec plavání, uplaval jsem bazény dva. V závodech jsem diplom nedostal, ale byl jsem první. Ve škole jsem přece jenom diplom dostal.
Plavání mě moc bavilo a škoda, že už skončilo. S rodiči se tam určitě přijedu podívat a zaplavat.
Štěpán Rakovič 3.A

Plavání
Každé úterý ráno na nás čekal před školou autobus, kterým jsme odjížděli na plavání do Radlic. První hodinu jsme byli rozděleni do družstev, podle toho, jak kdo umí plavat. Každé družstvo mělo svou vedoucí plavčici, se kterou jsme se učili různé styly plavání, například znak, kraul, prsa a plavali jsme i s ploutvemi. Potom jsme měli přestávku, kdy jsme se mohli jít ohřát do sauny nebo do sprch.
Kromě plavání jsme se učili skákat šipky a potápět se. Na konci každé hodiny plavání jsme měli chvilku pro sebe, kdy jsme si mohly ve vodě hrát, jak jsme chtěli. To se nám líbilo asi nejvíc.
Poslední hodinu plavání jsme měli závody, po kterých jsme dostali mokré vysvědčení, které bylo suché, ale moké se jeno jmenovalo, protože bylo z plavání.
Anetta Podivínská 3.C

Školní plavání
Jeli jsem autobusem. Cesta byla dobrá.S klukama jsme si povídal. Když jsme přijeli do Radlic, tak jsme šli do šatny. Tam jsme se převlékli. Potom jsme šli trénovat. Nejdříve nás zkoušeli, kolik bazénů uplaveme. Pak nás rozdělili. Já jsem byl v první skupince. Cvičili jsme prsa a kraul a ještě znak. Na konci jsme plavali závody. Já obsadil 2. místo. Plavání mě moc bavilo.
Andy David 3.A

Plavání
Na plavání jsme jezdili do Radlic. Bylo to tam super. Měli jsme i hodné plavčice. Byli jsme rozděleni do čtyř skupin. A to: jednička byli ti, co uměli hodně dobře plavat, dvojka byli ti, co uměli plavat, ale uměli to trošičku hůř, trojka byli ti, co uměli plavat jenom trošililinku a čtyřka byli ti, co neuměli plavat téměř vůbec a byli to neplavci. A víte co jsme dělali poslední plavání? To byly závody. Byli jsme rozděleni do dvou skupin, a to takto: v první skupině byla družtva jedna a dvě a v druhé skupině byla družtva tři a čtyři. Plavali jsme dva závody. Jako první závod se plavala prsa a jako druhý závod znak. A víte, co jsme dělali vždycky nakonec? To jsme si tam mohli půjčit velké desky, malé desky...........a nebo jsme se mohli jen tak potápět. A to třeba dělat stojky pod vodou nebo dělat kotouly pod vodou, anebo jsme si mohli opatrně jen pod vodou normálně plavat.
Celé plavání se nám všem moc líbilo a jsme všichni smutní, že už plavání skončilo.
Bětka Bendíková 3.C

Letos jsme byli poprvé plavat. Moc se mi to líbilo. Na začátku jsme byli rozřazeni do 4 skupin. Já jsem byla v těch nejlepších. Naše skupina se učila plavat prsa, znak a kraula. Měli jsme vždy pětiminutovou přestávku a chodili jsme do sauny. Na konci jsme si mohli hrát s hračkami. A plavali jsme několikrát s ploutvemi. Na posledním plavání jsme měli závody a dostali jsme vysvědčení.

Letošní plavání bylo super!

Kristýna Kořenská 3.C.

Plavání

Námořníci ze 3.A

Námořníci ze 3.A

 
Žáci ze 3.C

Žáci ze 3.C

 
Nástup družstev

Nástup družstev

 
Rozplavba

Rozplavba

 
Na bloky,

Na bloky,

 
připravit,

připravit,

 
start!

start!

 
...

...

 
Žbluňk!

Žbluňk!

 
Nervozita na startu

Nervozita na startu

 
Vyhlášení vítězů

Vyhlášení vítězů

 
...

...

 
Už?

Už?

 
Posilování ve vodě

Posilování ve vodě

 
Poslední pokyny

Poslední pokyny

 
Hurá do vody!

Hurá do vody!

 
Volné hry nás baví!

Volné hry nás baví!

 
...

...

 
...

...

 
Bitva

Bitva

 
 
Vytvořeno 18.11.2008 16:38:14 | přečteno 1965x | Martina Prokopová