Zima

Společné foto

Celý měsíc leden jsme čekali, že přijde ta správná zima a napadne sníh. Čekali jsme dlouho a tak jsme si krátili dobu povídáním o zimě, vymýšlením příběhů a kreslením obrázků. Nakonec jsme se přece jen dočkali. Sníh napadl, ale bohužel dlouho nevydržel.

Bylo zvláštní učit se o zimě, když venku kvetly sedmikrásky. Tak jsme si alespoň připomněli loňskou zimu, kdy bylo sněhu opravdu hodně. V centru věda o objevy jsme prováděli pokus s kostkami ledu, z encyklopedií zjišťovali, co je vlastně sníh a sněhová vločka. V centru psaní jsme se pokoušeli o první tvořivé psaní. Psali jsme příběh k obrázku. Moc nás to bavilo a svými krásnými příběhy jsme překvapili Martinu i Andrejku, .

Samozřejmě jsme nezapomněli ani na zvířátka z lesa a na ptáčky, kteří zůstávájí na zimu u nás a neodlétají na jih. Zopakovali jsme si, co nosí hajný jelenům, lanim a srncům do krmelce, bez čeho by nepřežili v kruté zimě. Ve výtvarném ateliéru jsme společně vyrobili z klacíků krmítka pro ptáčky. Opět jsme pracovali s informacemi z encyklopedií a dozvěděli jsme se o ptácích spoustu zajímavostí.

Když pak najednou začal padat sníh, byli jsme všichni moc rádi a těšili se, že místo tělocviku půjdeme bobovat. Jaké bylo naše zklamání, když po pár dnech začalo pršet a všechen sníh roztál. Tak nám nezbylo nic jiného, než opět zavzpomínat. Tentokrát jsme si povídali o zimních sportech a hrách. Přemýšleli jsme, co všechno sportovec potřebuje a co musí umět, aby mohl vykonávat nějaký zimní sport. Četli jsme příběhy o hokeji a o kamarádech, kteří lyžovali.
Jsme také sportovci, rádi jezdíme na lyžích, sáňkách nebo bobech, kluci umí hrát hokej a holčičky se zajímají o krasobruslení. Víme ale, jak je důležité být při sportu a hrách opatrní a dávat pozor, abychom se nezranili.
Ve výtvarném ateliéru jsme ještě sportovce nakreslili nebo vymodelovali.

Byl to zajímavý měsíc, na jehož konci jsme dostali všichni první vysvědčení. Na něm bylo místo známek slovní hodnocení.
Žabáci

Zima

Společné foto

Společné foto

 
Pokus

Pokus

 
Pokus

Pokus

 
Příběh

Příběh

 
Příběh

Příběh

 
To je prima!

To je prima!

 
Na čerstvém vzduchu

Na čerstvém vzduchu

 
Konečně sníh

Konečně sníh

 
Ptáci u krmítka

Ptáci u krmítka

 
Ptáci u krmítka

Ptáci u krmítka

 
Datel

Datel

 
Kos

Kos

 
Zajíc

Zajíc

 
Jelen

Jelen

 
Snowboardista

Snowboardista

 
Sportovci

Sportovci

 
 
Vytvořeno 5.2.2007 20:28:40 | přečteno 2238x | Martina Prokopová