Den a noc s knihou ve 3. A

Noc s Andersenem

Po roce jsme se opět zúčastnili akce Noc s Andersenem. 

Moc jsme se na čtení a spaní ve škole těšili. Již od rána jsme si o knížkách, spisovatelích a ilustrátorech povídali. Ve dvojicích jsme zpracovávali informace o vybraných autorech, zjišťovali jsme zajímavosti z jejich života, vypisovali jejich nejznámější díla. Ke každému autorovi jsme četli krátký úryvek, zapisovali děj a kreslili obrázek. Ve zbylé chvilce jsme si tvořili své vlastní knížečky a četli jsme si. 
Večer jsme se sešli ve třídě a čekalo nás překvapení - letos jsme měli domluvené čtení v knihovně! Večer v knihovně, to má své kouzlo! Vyrazili jsme s knížkami, někteří byli netrpěliví a četli již cestou. A co jsme to vlastně letos četli? Tématem Noci s Andersenem byl sice komisař Vrťapka, my si ale zvolili jiného zvířecího hrdinu. Je to také pejsek, ale má kamarádku kočičku - četli jsme knížku Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Knížku máme rozečtenou, čteme ji společně ve škole a moc nás baví.
Cestou z knihovny jsme nemohli vynechat zastávku u našeho stromu Pohádkovníku. Tajně jsme vyslovili svá přání a pak už jsme spěchali do třídy, neboť v dálce se ozývala bouřka. A té se někteří bojí!
Ve třídě jsme se posilnili výbornou večeří - byla pizza, moc dobrá, a pak jsme se dali do kreslení a vymýšlení příběhů. Jeden se opravdu povedl. Tady je: 

PEJSEK S KOČIČKOU NA DOVOLENÉ

Jednou pejska napadlo, že s kočičkou pojedou na dovolenou. Dívali se na mapu a kočička uviděla zvláštní botu. Něco si o ní přečetli a tak zjistili, že je to Itálie. Pejsek na mapě uviděl město Benátky, řekl si, že tam pojedou. Cestou navštívili Josefa Čapka. Ten jim poradil, že by potřebovali překladatele, aby se v Itálii domluvili. Našli překladatele Zbyňka.
Konečně letěli do Itálie. Líbil se jim pětihvězdičkový hotel „U 5 bratrů“. Ubytovali se, vybalili věci a mezi nimi byly kosti, granule, myš, 10 syrečků, opalovací krém, dvoje sluneční brýle, plavky, pyžamo, panenka, kartáčky, rádio, ručníky, dvoje plavecké brýle, volejbalový míč, také vodní míč a kniha „O pejskovi a kočičce“.
Na pláži se jich jeden Ital zeptal, zda si chtějí hrát – překladatel Zbyněk jim to přeložil. Pejsek s kočičkou souhlasili. Moc a moc si dovolenou užili!
Autoři: VILÉM, VOJTA

My jsme si to také moc a moc užili. Spalo se nám sladce... Tak zas za rok!
Martina a námořníci z 3. A

Noc s Andersenem - 3.třída

Pracujeme!

Pracujeme!

 
...

...

 
...

...

 
Karel Čapek

Karel Čapek

 
Spolupráce

Spolupráce

 
...

...

 
Josef Lada

Josef Lada

 
...

...

 
Božena Němcová

Božena Němcová

 
...

...

 
...

...

 
Naše práce

Naše práce

 
Cesta do knihovny

Cesta do knihovny

 
Čtenářka

Čtenářka

 
V knihovně

V knihovně

 
...

...

 
...

...

 
...

...

 
...

...

 
...

...

 
...

...

 
U Pohádkovníku

U Pohádkovníku

 
Večerní řádění

Večerní řádění

 
cestou z knihovny

cestou z knihovny

 
bojíme se bouřky

bojíme se bouřky

 
Tvoříme

Tvoříme

 
Vymýšlíme

Vymýšlíme

 
Domeček pejska a kočičky

Domeček pejska a kočičky

 
Večeře!

Večeře!

 
Na stojáka

Na stojáka

 
Mńam

Mńam

 
...

...

 
 
Vytvořeno 14.4.2014 19:14:06 | přečteno 920x | Martina Prokopová