Třída 1.A se představuje

Žabáci

aneb první měsíc žabáků ze Zelené třídy.

Kam dnes skáčí žabáci?
Doma nic neměli na práci.
Aby prý uměli číst a psát,
musejí do školy doskákat.

Tak doskákalo 25 malých žabáčků i do naší školy v Radotíně. Tato básnička byla první, kterou jsme se společně naučili. Složila ji pro nás naše Gábina, která nám ve třídě moc pomáhá. Pomáhají nám také dva velcí kamarádi - žabák Kvak a ropušák Žbluňk.

První měsíc jsme se seznamovali s prostorem školy i naší třídy. Také jsme si zvykali na nový režim. Kam dát školní tašku? Co si připravit na lavici? Kam položit notýsky? Kdy si můžeme hrát a kdy dávat pozor? Který šuplíček je můj? Bylo toho hodně, ale vše jsme nakonec zvládli!
Aby se nám dobře pracovalo, společně jsme si vytvořili Pravidla Kvaka a Žbluňka. Svým podpisem jsme se zavázali, že budeme: naslouchat druhým, hlásit se o slovo, budeme si vzájemně pomáhat, uklízet věci na své místo a po škole se pohybovat pomalu, abychom se nezranili.

Ve třídě jsme potkali také nové kamarády - spolužáky. Protože jich bylo hodně, bylo pro nás těžké zapamatovat si všechna jména. Někteří již během prvních školních dnů slavili své narozeniny. Společně jsem jim popřáli, především hodně štětí a velkých úspěchů ve škole.

Učili jsme se pracovat samostatně podle pokynů, ale také jsem zkoušeli pracovat ve skupinkách. Skládali jsme z písmen první slova a krátké věty. Společně jsme vytvořili naše město, které jsme nazvali Žabákov. Podívejte se na fotografie a sami posuďte, zda se nám práce povedla :).

První měsíc uběhl jako voda...Byl to měsíc plný změn a nových událostí. Už se těšíme na další měsíce a další společnou práci.
Žabáci a Martina

První měsíc

Společné foto

První oslava narozenin

Mayda přeje Amelce k narozeninám.

Přestávka

Vojta a Kryštof v akci

Amelka a Marťa

Filípek s Vildou při společné práci

Při společné práci

Kubík pečlivě vybarvuje.

Klárka a Johanka

Naše město - ještě nedokončené!

Naše město - již hotové

Práce ve skupině