Exkurze do Regensburgu

Společná fotka před Walhallou

12. prosince 2014 jsme se vydali k našim německým sousedům navštívit předvánoční Regensburg (Řezno). Regensburg je bavorské město na Dunaji svázané s naší historií. Nacházelo se zde centrum diecéze, do kterého Čechy spadaly před založením pražského biskupství. Nejprve jsme ale navštívili nedalekou Walhallu, což je památník v antickém stylu zasvěcený německým velikánům. Poté jsme přejeli do Regensburgu. Prošli jsme se historickou částí města, přešli nejstarší kamenný most ve střední Evropě, který se právě opravuje. Shlédli původní římské opevnění z doby Marka Aurelia, posvačili v bývalé solnici, navštívili gotickou katedrálu svatého Petra a zapálili svíčku v kostele. Ve šlechtickém sídle Thurn-Taxisů jsme navštívili také tradiční vánoční trhy. Kdo chtěl, procvičil si i německý jazyk.

Dne 12.12.2014 se uskutečnil zájezd do bavorského Regensburgu. Brzy ráno jsme odjeli autobusem směr Německo. Hranice jsme překročili kolem Nejdříve jsme navštívili Valhalu. To je obrovská stavba v antickém stylu, která slouží jako památník slavným Němcům. Byla postavena až v 19. století. Podívali jsme se dovnitř a viděli jsme tam například bustu Johanna Sebastiana Bacha a Wolfganga Amadea Mozarta. Poté nás autobus odvezl na parkoviště poblíž historického centra města. Přešli jsme přes most, který se jmenuje Steinerne Brücke. Je to nejstarší most Bavorska (byl postaven v polovině 12. století) a sloužil jako vzor při stavbě pražského Karlova mostu. Prošli jsme kolem domu U Davida a Goliáše i kolem staré římské pevnosti. Pak jsme navštívili několik krásně opravených kostelů. Většinou byly barokní, věže ale měly románské. Poté jsme navštívili infocentrum a muzeum. Prohlédli jsme si také dva vánoční trhy. První byl v areálu rezidence Thurn-Taxis - a druhý na jednom náměstí. Tím náš výlet do Regensburgu skončil. Myslím, že se všem líbil.

Jan Lukavský, 6.A


V šest ráno už jsme museli být u autobusu. Byla to celkem krátká cesta. Cestou jsme museli zastavit pro paní průvodkyni. Když jsme dojeli do Německa, tak jsme měli takovou kratší procházku Walhallou.....byly tam samé suvenýry atd...Poté jsme už jeli do Regensburgu. Nejdřív jsme šli se podívat do kostela v okolí. A šli jsme na trhy. Všichni se těšili a nemohli se dočkat. Měli jsme rozchod, musel jsem chodit s paní učitelkou, se Sašou a Honzou. Celkem mě to i kluky bavilo chodit s paní učitelkou. Poté jsme už jeli zpět do Česka. Cestou jsme se rozloučili s paní průvodkyní. A už jsme byli doma. Vrátili jsme se kolem osmi večer. Tento fantastický výlet bychom neměli díky naiím paní učitelkám, které jsou: Petra Bílková, Zuzana Vejmelková a paní učitelka Zuzana Ticháčková.

DĚKUJEME MOC, BYL TO SUPER VÝLET S VÁMI DO REGENSBURGU

Arhip Khomyn, 6.A


Regensburg2014

Walhalla - památník německých velikánů

Walhalla - památník německých velikánů

 
David s Goliášem

David s Goliášem

 
Barokní interiér kostela

Barokní interiér kostela

 
V Regensburgu

V Regensburgu

 
Regensburgská katedrála sv.Petra

Regensburgská katedrála sv.Petra

 
Stará kaple

Stará kaple

 
Římské opevnění

Římské opevnění

 
Vánoční trhy ve šlechtickém sídle Thurn-Taxis

Vánoční trhy ve šlechtickém sídle Thurn-Taxis

 
 
Vytvořeno 11.1.2015 19:00:41 | přečteno 897x | Petra Bilkova