Pozvánka na dílnu Rodinné mapy

Základní škola Radotín

Zveme rodiče s dětmi na zajímavé setkání ve dnech 28.-29.11. 2009 v Koruně. V dílně s názvem Rodinné mapy si vytvoříte rodokmen s fotkami a prožijete si příběhy jednotlivých členů rodiny.

Dílnu vedou manželé Pavla a Michal Vybíralovi, oba původem pedagogové.

Zhruba přede dvěma roky dostali nápad uspořádat dílnu rodinných map. Účastníci si v ní uvědomí jedinečnost své malé příbuzenské skupinky, svého stylu soužití. Kladou si otázky jako třeba: jací jsme, co máme společného, proč je nám spolu dobře... Zvány jsou i děti už od čtyř let a jsou tu rovnocennými partnery dospělých. Rodinné mapy jsou jednorázová dílna, na které si vytvoříte rodokmen s fotkami, případně rodinnou koláž, a hlavně si prožijete příběhy jednotlivých členů rodiny a získáte pocit sounáležitosti. A co si pod tím máte představit? „Jednoduchý začátek zní: představte svou rodinu něčím, co je pro vás typické,“ popisuje program dílny Michal Vybíral. „Můžete to zahrát, můžete to říct... třeba pro některou rodinu je typické, že chodí každou neděli na golf, někde hrají ping-pong, mají doma psy a podobně. Pak postupujeme ke složitějším věcem, tak například skupina sepíše, co si představuje pod pojmem ‚rodinná historie‘. Zajímavé je, jak se jednotlivé skupiny liší, některá uvede třeba svátky, narozeniny, vánoce, jiná vůbec ne a jde to třeba po linii ‚dědictví‘, nevěry ... Těžištěm všeho jsou ale příběhy."

Kurz je podpořen grantem MČ Praha 16, díky tomu je vstupné na jednu rodinu 400 Kč celkem.

Více informací na adrese www.korunka.net. Zájemci se mohou hlásit na adrese korunka.os@gmail.com a do předmětu uvádějte Rodinné mapy a do vzkazu počet dětí a dospělých.

Vytvořeno 4.11.2009 16:19:17 | přečteno 1908x | Petra Bilkova