Projektový den 9. října 2013

Svítící obrazce z písku

V rámci projektového dne s názvem Život ve všech souvislostech jsme navštívili Malostranskou besedu, kde jsme si prohlédli a užili výstavu Vikýře PLAY. Jak interaktivní výstavu zhodnotili její účastníci, si přečtěte sami v následujících příspěvcích.

Ve středu jsme byli v rámci projektového dnu na výstavě Vikýře play. Když jsme přijeli na místo, dostali jsme průvodkyni. Ta se nám v první místnosti představila a dala nám pracovní listy s pastelkami. Vysvětlila nám, co se v té první místnosti zkouší a že je celá o smyslech. Zjistila jsem, že není jen pět smyslů, ale že jich je ve skutečnosti dvanáct. Pak jsme šli o patro výš do druhé místnosti. Tam byly takové točící káči, do kterých jsme dávali fixy, a ony měly malovat „kytky“. Mně to bohužel moc nešlo. Pak mě zaujal stůl, jehož deska se dala roztočit a zároveň se kreslilo na papír na ní připevněný. To jsem si zkusila až na konci. S kamarádkami jsem šla do další místnosti, kde jsme sahaly na plátno a tím vytvářely různé obrazce. Nejvíce věcí na zkoušení bylo ve třetím patře. Ze všeho nejvíce mě bavil vodní zvon.

Ema Kadlecová 6.A

Ve středu 9.10. jsem  byla na výstavě Vikýře play. Bylo tam spoustu věcí, které jsem nikdy neviděla, a všechny byly moc zajímavé. Hned ze začátku jsme dostali pracovní listy, které jsme měli vyplnit. První vynález byl kruh,  ve kterém bylo dvanáct různých smyslů člověka, jak už těch pět základních, tak i dalších sedm, které nejsou běžně známé. Po prohlídce prvního patra jsme šli do druhého, kde byla výtvarná dílna. A ve třetím patře byly ostatní neobvyklé vynálezy, jako např. vodní zvon a hnízdo. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme byly v málo osvětlené místnosti, v které bylo plátno a na něm se pohybem vytvářely různé tvary.  Výstava byla velmi hezká a moc se mi líbila. 

Adéla Platilová 7.B

Na výstavu jsme jeli vlakem a pak tramvají. Výstava byla v Malostranské besedě. Výstava měla tři patra. První bylo zaměřené na smysly. Smysly tam byly propojené se znameními. Já jsem Kozoroh a ten má smysl pro rovnováhu. V druhém patře se malovaly kruhy. V druhé místnosti bylo plátno, které reagovalo na pohyb a tvořily se na něm různé barvy a tvary. Třetí patro bylo největší. Bylo tam spoustu nástrojů, malování do písku, vodní vibrace a uprostřed byl pytel, kam sis mohl sednout. Čekala jsem, že na výstavě bude víc věcí, ale jinak byla pěkná.

Ema Fialová 7.B

Z  projektového dne Vikýře PLAY se mi nejvíce líbily: Vodní zvon,  Hnízdo,  Monochord a  Barevné kruhy. A hlavně to, že jsme si mohli všechno sami zkusit. Taky se mi líbilo v Malostranské besedě a rád bych tam zase na nějakou zajímavou výstavu šel.

Milan Grejták 7.C

Vikýře PLAY

Sraz na radotínském nádraží

Sraz na radotínském nádraží

 
V předsálí výstavy

V předsálí výstavy

 
Dvanáct smyslů člověka

Dvanáct smyslů člověka

 
Johana posiluje

Johana posiluje

 
Výtvarná dílna 1

Výtvarná dílna 1

 
Výtvarná dílna 2

Výtvarná dílna 2

 
Výtvarná dílna 3

Výtvarná dílna 3

 
Výtvarná dílna 4

Výtvarná dílna 4

 
Před plátnem se světelnými efekty

Před plátnem se světelnými efekty

 
Za plátnem se světelnými efekty

Za plátnem se světelnými efekty

 
Vodní zvon

Vodní zvon

 
Vibrační krabička

Vibrační krabička

 
Hudební dílna

Hudební dílna

 
Hnízdo

Hnízdo

 
Světlo, stín a písek podruhé

Světlo, stín a písek podruhé

 
 
Vytvořeno 17.10.2013 21:28:52 | přečteno 979x | Petra Bilkova