Středověká noc

Výzbroj

Zdejšímu lidu se na vědomost dává, že dne 30.listopadu byla uskutečněna velká sláva, která v naší zemi nemá obdoby. Ten kdo se chce dozvědět víc ať si přečte tento text.

Vše začalo tak kolem 6 hodiny večerní.

Všichni se sešli v hradu (ve škole) a byli oblečeni do skvostných obleků a přichystávali jsme jídlo na jídelní tabuli a dodělávali jsme výzdobu. Jako první byl na řadě přípitek. Po přípitku nečekaně přišla hraběnka z Gallei (p.uč. Bílková) a dělala skupinové foto. Poté jsme se rozdělili do 4 už předem určených skupinek, které se skládali z rytířů kněží a z slečen. Potom jsme se každý představili a hraběnka z urozeného rodu Hrdinů (p.uč.Hrdinová) nás rytíře pasovala na „Pravé rytíře“. Další na řadě byl muž hraběnky z Gallei, který nám předváděl středověkou lukostřelbu a vše kolem toho a samozřejmě měl úspěch, protože lukostřelba je krásná a zajímavá, ale jen když se to umí, to je jasné.

Po této slavné akci se všichni přesunuli do velkého sálu (do sborovny), kde nám jistý rytíř s jeho služebnou (ale ne tak úplně služebnou) sehráli mnoho divadelních představení ze středověku. Všem nám ukazovali jak se správně tančí nebo spíše tančilo ve středověku a ten rytíř nám pak půjčil výzbroj.

Pak přišel test. Test nebyl těžký, ale jak se ukázalo, většinou byly odpovědi špatné až na některé chytré hlavy, které odpověděly správně.

Po testu byla volná zábava a poté kuchtíci upekli maso a chlebové bochánky.

A teď to přišlo - velká hostina, jenže problém byl v tom, že nám hraběnka z rodu Hrdinů řekla o tzv. státní krizi a že můžeme být hrdí na toto maso, protože ostatní ho nemají.

S těžkým srdcem se každý najedl a myslel přitom na mor, který zde panoval.

A už čekalo jen jediné - představení sebe samého ve skupinkách. Po tomto obřadu byli již skoro všichni unaveni, přesto však byla pořád družná zábava a dvoření ke krásným slečnám.

Nakonec jsme se postavili spací příbytky… Už bylo tak kolem šesté hodiny ranní a teprve v té chvíli ztichly poslední hlasy.

A spalo se a spalo a spalo.

Na druhý den si každý sbalil, uklidila se třída a šlo se domů, samozřejmě po pořádném rozloučení.

A to je konec!!!!!! Zapsal Ondřej Papež - rytíř Cobain II

Vytvořeno 9.12.2007 23:44:48 | přečteno 2301x | Zuzana Hrdinová