Vernisáž výstavy ke Krajině za školou

Dobře to dopadlo :)

V úterý 22.4. jsme završili křtem knihy a vernisáží na Novoměstské radnici dvouletou práci na projektu Krajina za školou. Akce se zúčastnili žáci a učitelé deseti pražských škol zapojených do projektu.

Program zahájili hlavní koordinátoři projektu - Petra Šebešová, Alžběta Kocmanová a Ondřej Matějka. V dopoledním bloku dostaly slovo děti - v pětiminutových prezentacích měly za úkol co nejvýstižněji představit průběh práce na projektu ve svých školách. Naši skupinu „krajinářů“ reprezentovala Nicole Gruberová (6.A), Adéla Prokopová, Filip a Robin Iblovi ze 7.A, kteří předvedli improvizaci za použití tří různých technik dramatické výchovy. Vystoupení našich dětí bylo originální a setkalo se s velkým ohlasem.

V odpoledním bloku si děti samostatně prohlédly výstavu a své dojmy zpracovaly do básní o jednotlivých koutech Prahy, které si prohlédly na fotodvojicích. Učitelé mezitím sdíleli své pocity z práce na projektu na učitelské konferenci, vyměnili si postřehy, rady a připomínky a navzájem si dodali i odhodlání do dalších podobně náročných projektů.

Na závěr příjemně stráveného dne pokřtil historik Zdeněk Lukeš vodou z Vltavy naši společnou knihu a my se nemohli dočkat, až budeme moci své dílo konečně prolistovat!

Přijďte se podívat, jak se nám práce podařila do 25. května na Novoměstskou radnici a od 27. května do 24. června do MKS Koruna v Radotín!

Vernisáž

Diapozitiv \

Diapozitiv \"silnice\"

 
Na rautu

Na rautu

 
Před začátkem...

Před začátkem...

 
Úvod Ondřeje Matějky

Úvod Ondřeje Matějky

 
Stroj na zpracování fotografií

Stroj na zpracování fotografií

 
Křest knihy

Křest knihy

 
Předávání knih

Předávání knih

 
Dobře to dopadlo :)

Dobře to dopadlo :)

 
 
Vytvořeno 13.5.2008 10:39:12 | přečteno 1974x | Zuzana Hrdinová